Přestože podle dopravní policie jezdí v daném místě v podstatě jen minimum aut a chodců je také málo, město se rozhodlo situaci řešit. O vybudování nového přechodu se tak bude jednat, žádný termín ale zatím stanoven není. Lidé se tak budou muset dál vyhýbat projíždějícím autům sami.

„Problematiku přechodu u autobusové točny na Havlíčkově ulici projednávala dopravní komise z podnětu zastupitelky Esmy Opravilové," potvrdil včera Deníku mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

Komise měla podle něj při rozhodování k dispozici posudek dopravní policie.

„Vybudování přechodu v Havlíčkově ulici nebylo na základě nedostatečné frekvence pohybu aut i chodců dle posudku doporučeno," konstatoval mluvčí.

Přesto prý dopravní komise doporučila radě města, aby se odbor rozvoje tímto problémem zabýval. „Radní uložili, aby odbor zjistil a předložil náklady na případnou realizaci přechodu," řekl Zrna.

Termín však stanoven nebyl a bude se prý odvíjet od finančních možností města ve vazbě na připravovaný rozpočet na příští rok.

Lidé by ale přechod rozhodně přivítali. „Bydlím v bytovce a přes cestu posílám pravidelně děti do školy. Cesta je velmi frekventovaná, mám o děti strach," svěřila se Deníku jedna z maminek bydlící hned u frekventované silnice.

Obyvatelka také oponuje policejnímu zjištění, že je v Havlíčkově ulici slabý provoz. „Jezdí tam jedno auto za druhým. I dospělý má co dělat, aby například ráno na zastávku přešel, natož pak menší dítě," namítá žena.

Přechod tam měl podle ní být už dávno. „Nechápu, proč tady ještě žádný není. Další je až úplně u nemocnice, což je o dobrých šest set metrů dál," upozornila.

I dalším dospělým se bez přechodu přes cestu přechází špatně.

„Chodím ráno na městskou, přejít však kolem půl osmé, když všichni jedou do práce a vezou děti do školy, to je takřka nadlidský úkol," postěžoval si Deníku třeba Karel Skopal. Navíc připomněl, že tomu není zas tak dávno, co tudy lidé přecházeli bezpečně přes přechod.

„Pamatuji si, že kdysi tady byl, i na cestě jde ještě trošku vidět. Nevím tedy, proč už vyznačen není," uzavřel Skopal.

AUTORKOU JE EXTERNISTKA VENDULA PUDELKOVÁ