Lidé se zlobí především na to, že se radnice o tuto část města nestará. Podle místostarosty Kroměříže Petra Sedláčka však nejsou stížnosti oprávněné. Údržba některých zmíněných bodů totiž podle něj závisí na samotných obyvatelích. „Tamní sídliště není ve městě žádnou raritou. Spousta dotazů je nesmyslných,“ tvrdil v pátek Sedláček.

Jinak to vidí ovšem jedna z tamních obyvatelek Eva Křížová. „Je tu jen jeden odpadkový koš, který slouží i pejskařům. Na sídlišti jsme napočítali čtyřicet psů. Všude poletují papírky a špejle od nanuků. O kontejnery na tříděný odpad, které tu jsou, se nikdo nestará,“ zlobí se žena s tím, že dokud stav někdo nenahlásí, nic se v tamní lokalitě neděje.

Vedení kroměřížské radnice se hájí, v lecčems obyvatelům slibuje pomoc

Vadí jí také kontejnery odstavené na parkovacích plochách, kde zabírají několik míst. „Občané si je sami musejí uklízet, aby nepřekážely v parkování,“ kontruje ale místostarosta. V případě jejich přeplnění se občané podle něj mohou ozvat radnici. „Stačí to nahlásit a přidáme další. Lidi to nic nestojí,“ podotkl Sedláček.

Dalším z problémů, na které maminky upozorňují, je špatná dopravní situace. „Chodníky ve Zborovské ulici jsou luxus, nehledě na to, že cesty jsou tady hrozně úzké. Když někdo zaparkuje na špatném místě, nikdo další už neprojede,“ povzdechla si další nespokojená obyvatelka Radka Láníková.

„V jedné zatáčce je postaven dům ve tvaru pyramidy, který má navíc neprůhledné oplocení. To určitě neodpovídá normám bezpečnosti,“ doplňuje Křížová, která byla kvůli tomu i na radnici s žádostí o zřízení speciálního zrcadla: neúspěšně.

„Paní tu opravdu byla, zrcadla však považuji za neúčelná. Pravdou je, že tam chybí chodník, také situaci s neprůhledným plotem v zatáčce hodláme řešit,“ vyjádřil se Vlastimil Foltýn z odboru služeb kroměřížské radnice.

Místostarosta města o těchto konkrétních výhradách nevěděl, přislíbil však, že se na jejich řešení zaměří. „Pokusím se dát podnět k projednání dopravní komisi. Moc šancí tomu ale nedávám,“ upozornil Sedláček. Problémy poničených atrakcí v dětském koutku či příliš rychlé jízdy motoristů na sídlišti nejsou podle něj ničím novým. „Děje se to všude,“ uzavřel Sedláček.