Kolem betonové průrvy je křídou napsáno z obou stran velkými tiskacími písmeny varování. Přesto je podle procházejících lidí díra velmi nebezpečná.
„Je to hrůza, chodím tudy k doktorovi. Jednou za čtrnáct dní přecházím přes tento most, ale vzpomínám si, že minule to tu ještě nebylo. Teď je sice den, každý díru vidí, ale co v noci? Podle mě je to nebezpečné,“ postěžovala si Helena Ohnoutková z Napajedel.

„Štěstí, že z toho trčí ty větve. Alespoň tak si toho člověk může všimnout,“ dodala Ohnoutková. Díra v betonu se nelíbí ani maminkám s kočárky, které musejí nečekanou překážku překonávat s velkou opatrností. „Přes překážky se mi s kočárkem jezdí velmi špatně, překonat takovou průrvu pro mě není vůbec jednoduché. Zaráží mě, že tady není ani žádné pořádné značení, navíc tam může v nepozorované chvíli spadnout i malé dítě. Podle mě má město peníze na spoustu jiných věcí, jen ne na to potřebné,“ uvedla rozhořčeně mladá maminka Andrea Šnajdrová ze Zlína.

O problému už ví i Magistrát města Zlína. „V úterý někdo díru na lávce nahlásil, hned jak to bude možné, zjistím, co se stalo a nechám ji opravit,“ oznámil Jaroslav Kubáč z odboru dopravy a silničního hospodářství. „Předpokládám, že do konce týdne by to mohlo být opět v pořádku,“ přislíbil Kubáč.