Mohou za to být ale vděčni jen dobré vůli radních. Oficiální termín jim totiž stanovil zaplatit všechny dlužné částky už do konce května.

„Nikdo nemá úmysl je vystěhovat,“ zdůraznil včera holešovský místostarosta Rudolf Seifert.

Nájemní smlouva s obyvateli, mezi nimiž jsou především Romové, byla při stěhování do modulů uzavřena na jeden rok a končí právě letos poslední den v srpnu. Několika obyvatelům ji radní obnovili už během červnového zasedání.

„V pondělí rada znovu přidělila byty dalším dvěma. Pořád ale zbývá asi pět lidí, kteří dluží vyšší částku. Asi tři z nich se snaží peníze shánět. Mají na to neoficiálně posledních pár dní. Pokud úspěšní nebudou, město podá soudní návrh na vystěhování. V Holešově žijí tisíce lidí, kteří si musí plnit všechny podmínky, ani u obyvatel Bořenovské se tedy nebude dělat výjimka,“ stojí si za svým místostarosta.

Nájemné, které obyvatelé modulů platí, je navíc skutečně příznivé. Za menší byt o rozloze šestatřicet metrů čtverečních platí obyvatelé měsíčně nájemné ve výši tisíc korun, za modul o rozloze čtyřiapadesát metrů o pětistovku víc.

K tomu samozřejmě hradí spotřebované energie a splátkový kalendář starších dluhů. „Dispozičně jsou moduly řešeny jako bytové jednotky 2+kk a 3+kk, do nichž instalujeme internetové připojení a připojení pro digitální televizi,“ vysvětlil Deníku při stavbě modulů Petr Chval, výrobní ředitel společnosti Koma Modular Construction, s.r.o., která dostala stavbu obydlí na starost.

Každý byt má vlastní sociální zařízení se sprchou, umyvadlem a toaletou. Instalovat se bude i malá kuchyně. „Jednotka má také vlastní vodoměr a elektroměr,“ vyzdvihl už tehdy Chval.