O její nezbytnosti přesvědčil tamní zastupitele i průzkum mezi obyvateli. „Ve městě žije více než pět tisíc lidí a z toho necelých pět set trpí diabetem. Je to pádný důvod k tomu, abychom ordinaci zřídili,“ podotkl starosta Radovan Macháček.

K otevření ordinace vedla poměrně spletitá cesta. „Museli jsme získat souhlas krajského úřadu, Všeobecné zdravotní pojišťovny a hygienické stanice. Po vyřízení těchto náležitostí jsme pak oslovovali lékaře z tohoto oboru a hledali jsme někoho, kdo by se práce v ordinaci ujal. Štěstí jsme měli u doktorky Jitky Hasalové,“ nastínil starosta.

Hned první ordinační den potvrdil, že lékařka nebude mít důvod stěžovat si na nedostatek práce. „Přišlo zhruba pětadvacet lidí. Někteří jsou mí pacienti, přišli se přihlásit i noví. Objednávky mám už na několik měsíců dopředu,“ poznamenala Jitka Hasalová.

Obyvatelé Chropyně otevření diabetologické ordinace přivítali. „Manžel je nemocný už dvaadvacet let a oba jsme šťastní, že už nemusí jezdit na kontroly do Kroměříže. Byla to velká ztráta času. Jestli se mi to podaří, nechám za to zahrát starostovi a zastupitelům v rádiu písničku, protože si to rozhodně zaslouží,“ pochvalovala si Marie Štrbáková z Chropyně, která manžela na další vyšetření objednala už v místě bydliště.