„Rozhodně nenakupuji do zásoby. Teď jsem udělala nákup za 150 korun,“ ukazuje na nákupní tašku Hana Popelková u jednoho z obchodních domů v Kroměříži.

„Všechno zboží mají. Jsem ráda, že tady lidi neblázní jako v některých velkých městech. A doufám, že ani nebudou,“ říká Hana Popelková.

„Včera mi volala dcera z Brna, že v jejich Lidlu mají prázdné regály. Když jsem se rozhlížela v Lidlu tady u nás, nenašla jsem ani jeden prázdný regál,“ dodává Hana Popelková.

Koronavirus - Ilustrační foto
Nouzový stav umrtví veřejný život na Kroměřížsku

I malé obchody jsou zatím dobře zásobovány.

„Lidé blázní celý týden. Spustili paniku, ale máme všechno,“ uvedla Danuše Kačerová z obchodu v místní části města Vážany.

„Samozřejmě chápu opatření, která mají zabránit síření nemoci, ale myslím, že není důvod k nadměrným nákupům. Obchody budou, dle mého, zásobovány dobře pořád,“ míní Kačerová.

Zda by se jim rozšířila klientela o zákazníky, kteří si místo supermarketů s velkou koncentrací osob vybrala nákup v malém obchodě, neví.

„Lidé k nám chodí rádi i proto, že máme třeba domácí chleby a podobně. Nedá se říct, zda se nějak vyhýbají obchoďákům,“ přemýšlí Danuše Kačerová.

 #interaktivni-infografika|7b97f5fa-3988-450d-8387-dc19fb57d066#

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník