Stímto předsevzetím míří od druhého lednového týdne stále více lidí do různých sportovních center na Kroměřížsku.

Jejich správci se shodují vtom, že zařízení se začala plnit zájemci takřka až vpolovině ledna. Kdo chce však cíleně a bez nějakých obtíží zhubnout, měl by se poradit například se svým praktickým lékařem.

„Několik takových pacientů jsem tu už letos měl. Metody hubnutí souvisí stím, jak ten člověk vypadá. Každý musí zvolit správný způsob pohybu, aby si například nezničil klouby. Třeba stokilový muž by se neměl věnovat squashi,“ vyjádřil se například kroměřížský lékař Miloš Kucián.

Dodal, že sprosbou okonzultaci se na něj pacienti obracejí také běžně běhemroku.

Ať už na základě doporučení lékaře či zvlastní motivace, fitness centra se milovníky sportu vydatněplní.

„Máme tu vposlední době hodně lidí. Zájem je ovšechny aktivity, ale iodomluvení vlastního instruktora,“ zhodnotil například Jiří Sekanina zkroměřížského Sportcentra Paráda.

Podle něj do zařízení nejčastěji míří lidé středního věku. „Nejvíce jde na odbyt spinning a life studio spodobnými aktivitami,“ podotkl Sekanina.

Dva týdny po svátcích přivítali značné množství zájemců také vkoryčanském sportovním centru.

„Více lidí se snahou zhubnout po svátcích sem chodí zhruba druhým týdnem. Ze všeho nejčastěji navštěvují fitness a saunu,“ informoval tamní správce Miroslav Jindříšek.

Obdobně to vypadá také vkroměřížském Sportcentru Zapletal. „Chodí sem teď hojně lidé středního věku, převážně ženy. Mají zájem ofitness, spinning nebo také využívají náš cvičební sál,“ svěřila se tamní instruktorka Monika Studencová.

Podle odborníků se však jedná okaždoroční nápor, který patrně časem opadne.

Jarmila Kuncová