Zatímco část z nich si pochvaluje dobrou návštěvnost a krásné počasí, zbytek si naopak stojí za svým: a totiž, že mohlo být v obou případech o něco lépe.

„Co se týče počasí, byla letošní sezona dobrá. Měli jsme zavřeno jen dva dny,“ zhodnotil správce kroměřížského koupaliště Bajda Zdeněk Kříž s tím, že plovárnu letos otevřeli v druhé polovině května.

I když počasí bylo letos extrémně dobré, návštěvnost byla podle něj ve srovnání s předchozími roky výrazně slabší.
„Lidé hledají atrakce. V řadě okolních koupališť jsou tobogany, tady ne. Proto lidi neláká, aby sem přišli,“ povzdychl si Kříž.
Spokojen není ani správce hulínské plovárny Jaroslav Rosypal. „Letos bylo počasí horší než vloni. V červenci jsme například museli mít hned čtrnáct dní zavřeno,“ zlobil se.

Provozovatelé z Kroměřížska hodnotí léto každý po svém, chybějí atrakce

Jako první bylo letos otevřené koupaliště na Rusavě. Tamní obecní úřad, který je zároveň provozovatelem bazénu, byl s letošním létem maximálně spokojen.

„Sezona byla úspěšná. V srpnu pak sice počasí nebylo ideální, tržby ale i tak byly vysoké,“ poznamenala místostarostka Rusavy Dana Gajdošová. Stejně to vidí i provozovatel holešovského koupaliště Tomáš Svoboda. „Jsme spokojeni, dva předchozí roky za moc nestály,“ potvrdil.

Úspěšné období mají za sebou také v Koryčanech. Tady však nedokáží situaci srovnat s předcházejícími lety.
„Těžko to můžu hodnotit, byla to pro mě první sezona. Počasí bylo letos velice proměnlivé, asi čtrnáct dní propršelo. Spokojený jsem ale hodně,“ podotkl provozovatel koryčanského koupaliště Petr Haramia.

Do detailního hodnocení se nechtěl pouštět ani starosta Roštína, kde letos koupaliště fungovalo po několikaleté pauze. „Zatím to posoudit nedokážu,“ řekl Radovan Man.

Brány koupališť se na většině míst uzavřely s posledním prázdninovým dnem. Do některých z nich ještě letos vtrhnou dělníci, aby se tu pustili do nějakých úprav.

„Čeká nás ještě pár drobností,“ řekl například správce hulínské plovárny Jaroslav Rosypal. Jinde se do práce pustí až na jaře.
„Letos jsme dostali výjimku od hygieny na dětské brouzdaliště. To v příštím roce čeká šestimilionová rekonstrukce,“ přiblížil správce kroměřížské Bajdy Zdeněk Kříž.

VÍCE ZPRÁV Z REGIONU ČTĚTE ZDE