Postupně uvolňovaná vládní opatření proti nákaze nemocí COVID-19 stále neumožňují konání akce takového rozsahu, na jaký jsou účastníci i pořadatelé Vybarveného běhu zvyklí. Místo něj proto v pátek 14. srpna rozhýbou a roztančí centrum Kroměříže Neběžíme párty.

„Nechceme zklamat ty, kteří se těšili, ať už na samotný běh, nebo na kulturní program, který jej tradičně provází. Všem příznivcům Vybarveného běhu jsme proto připravili dvojkoncert s názvem Neběžíme párty,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

V programu vystoupí dvě kapely, které měly původně na akci hrát. S obrovskou dávkou energie divákům zahraje hudební uskupení zkušených muzikantů Best of Rock.cz, z nichž většina spolupracovala s Věrou Špinarovou. Posluchačům předvedou nejlepší rockové hity z celého světa a léty prověřenou klasiku.

Druhou kapelou bude čtveřice muzikantů pohybující se na pomezí blues a stoner rocku, The Atavists. Skupina z Hradce Králové získala v loňském roce ceny Anděl za Objev roku a Nejlepší album v kategorii rock.

Obě kapely vystoupí mezi šestou a desátou večerní. „Koncerty se odehrají na pódiu na Velkém náměstí, stejně jako tomu bývá vždy na Vybarveném běhu. Platí i to, že vstup na oba koncerty je zdarma,“ doplnil vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu kroměřížské radnice a zároveň organizátor akce Pavel Zrna.

Pátý ročník Vybarveného běhu je přesunutý na sobotu 5. června 2021. Zakoupené registrace zůstávají v platnosti, je ale možné startovné na vyžádání vrátit. Hlavními hvězdami hudebního programu zůstávají Barbora Poláková a kapela Tata Bojs.

Letos se pátý ročník Vybarveného běhu neuskuteční, nahradí jej pártyZdroj: Město Kroměříž