S příchodem roku 2014 zakončí Kroměříž oslavy 750. výročí od založení města. Konec jubilejního roku oslaví ohňostrojem, hudbou a programem na Velkém náměstí. Od desíti hodin tadyposlední den v roce začne karaoke párty, soutěž o ceny a videoprojekce.

„Po dlouhé době město uspořádá ohňostroj, kterým budou zakončeny letošní oslavy výročí města. Program začne od desíti hodin večer a kromě zábavy lidé mohou zhlédnout třeba videoprojekci z různých akcí," prozradil mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

Další možnost, jak strávit silvestrovskou noc, nabízí třeba Hotel a pivovar Černý orel. Do salonku a restaurace lákají na živou hudbu. Hotel Excellent pak nabídne silvestrovské menu. V ceně 590 korun je zahrnut uvítací přípitek, menu o třech chodech a možnost ochutnávky vín a sektů. O půlnoci se pak hosté mohou těšit na půlnoční guláš.

Silvestr v duchu Hollywoodu nabízí třeba Lesní penzion Bunč. Příjemný večer v kostýmech tady zpestří vystoupení skupiny Los playboys a půlnoční ohňostroj.

Silvestrovské oslavy v Hulíně má na starost Kulturní klub ve spolupráci s Jinou kulturou Hulín. Slavit se tady začne už během odpoledne.

„Tradičně chystáme odpolední promítání v Letním kině, které začne v půl páté. V šest hodin pak bude ohňostroj. V osm večer začne v sálu Kulturního klubu akce s hudebním doprovodem, půlnočním přípitkem a ohňostrojem," upřesnil ředitel Kulturního klubu Hulín Libor Pecháček.

V Holešově nový rok přivítají až po Silvestru. Obloha nad zámeckým parkem se rozzáří v podvečer na Nový rok.

„Ohňostroj v zámecké zahradě bývá tradičně až prvního ledna. Začne v pět hodin v zámecké zahradě. Občerstvení bude zajištěno," dodala Jana Slovenčíková z Městského kulturního střediska Holešov.

Někteří se chystají Silvestra a svátky trávit v klidu doma. Například Michaela Konečná z Kroměříže si užije svátky s rodinou.

„Volné dny strávíme doma, nemáme v plánu žádný akční program. Zkrátka si svátky užijeme v domácí pohodě," vysvětlila studenka.

Milovníci zimních sportů pak dávají přednost silvestrovskému pobytu na horách. Víc než české hory mnohé lákají Alpy.

„Silvestra strávím s partou kamarádů na horách. Je to už taková tradice, jezdíme každý rok. Letos jsme se rozhodli vyjet do Alp, je to kousek, cenově je to srovnatelné jako u nás a dobře si zalyžujeme. Už se těším," prozradil Vašek Koutný z Přerova.