ZA SKLUZAVKAMI DO OKOLÍ

Také dva kluci Marek a Eduard vyrazili první červnovou neděli na koupaliště Bajda v Kroměříži.

„Hodně se těšíme do vody. Jdeme dnes poprvé, včera jsme ještě nebyli,“ řekl Marek Kadlík, když přijížděl ke vchodu na koloběžce.

„Je opravdu vedro, užijeme si to,“ pokračoval Marek.

Oba kluci se shodli, že na Bajdě jim chybí skluzavky, skokánky či jiné atrakce. S jejich pořízením je to složitější. I kdyby město chtělo, jsou tu okolnosti, které to nedovolují.

Za podobnými atrakcemi tedy musí zájemci o pár kilometrů dál. Například do Hulína. Jak jsme již uvedli na začátku, hulínské koupaliště však má ještě zavřeno.

„Občerstvení již funguje, voda má něco přes 20 stupňů,“ hlásila kolem nedělního poledne pokladní na Bajdě.

Koupaliště se pomalu začalo plnit. Zatímco první den přišlo podle informací jen několik desítek návštěvníků, druhý den to již vypadalo na větší zájem.

„Voda je akorát na osvěžení, ještě se neohřála. Kdo chce a může, ať nečeká a přijde,“ zvala pokladní plavce. A ti se vskutku pomalu ale jistě trousili.

BYSTŘICE MYSLÍ NA PLANETU

Podobnou teplotu má také bazén v Bystřici pod Hostýnem. Pořadatelé už první nedočkavce vítají.

„Tým koupaliště se na vás těší,“ vzkázali pořadatelé před zahájením sezony všem návštěvníkům.

Kromě toho přichází i s jednou novinkou, která se v posledních letech víc a víc rozmáhá.

„Koupaliště obecně patří mezi velkým producentům odpadů a především producentům jednorázových plastů. Jako jedno z mála koupališť stále čepujeme do skla. Od letošní sezony i do zálohovaných kelímků s logem koupaliště.“ vyslali poselství pořadatelé.

Mimo to bude i občerstvení, jako je smažený sýr s hranolkami, hamburger a další, podáváno na kompostovatelných talířích.

„Během letní sezóny na naše koupaliště zamíří v průměru 500 osob denně, které kromě ochlazení v bazénech vyhledávají i osvěžení ve formě občerstvení. S tím se pojí i spousta obalového materiálu, který se rychle mění v odpad. Místo přemýšlení, jak s odpadky naložit, raději hledáme možnosti, jak je vůbec nevytvářet,“ připojuje se bystřické koupaliště k výzvě a závazku #dostbyloplastu.