Léto na nádvoří zahájí poslední předprázdninovou sobotu 25. června koncert kapely Voxel & Spol., hudebního uskupení provázejícího hudebníka Voxela (Václava Lebedy).

„Pro folkpopového zpěváka a písničkáře bude Kroměříž jednou ze zastávek letní venkovní sezony, která jej zavede na koncerty, festivaly a slavnosti napříč celou republikou,“ uvedla Šárka Kučerová z kroměřížské radnice.

Na pátek 15. července se mohou těšit příznivci oblíbeného projektu Stand Up Comedy Show. Do Kroměříže míří jedna z jeho nejznámějších tváří – Miloš Knor.

„Komik, moderátor, producent, režisér, scénárista, spisovatel, glosátor, básník a zemědělec Miloš Knor vystoupí v rámci projektu Léto na nádvoří se svou One Knor Show – Než začnu,“ přiblížila Kučerová.

Letní cyklus vystoupení na radničním nádvoří uzavře zpěvačka, šansoniérka, kytaristka, hudební skladatelka a textařka Lenka Filipová svým koncertem v pátek 12. srpna.

Interpretka a často i spoluautorka hitů jako jsou Věnování, Prý se tomu říká láska, Zamilovaná či jednoho z posledních, úvodní písně k seriálu Kukačky Samotní nejsme nic, kterou zpívá se svou dcerou Lenny, přiláká do hlediště diváky a posluchače mnoha generací i nejrůznějšího hudebního vkusu.

Letní kino každé pondělí a úterý

Letošní cyklus promítání pod širým nebem – oblíbené letní kino – přinese nejžádanější filmy, pohled do minulosti i závěrečné překvapení.

„Jednotlivá představení letního kina jsou kromě prvního srpnového týdne připravena na každý pondělní a úterní prázdninový večer. Promítat se bude na radničním nádvoří a v případě nepříznivého počasí se projekce přesunou do sálu Starého pivovaru nebo kina Nadsklepí,“ uvedl ředitel Domu kultury Pavel Sedláček.

Začátky představení jsou naplánované v červenci na 21. hodinu, v srpnu pak budou jednotlivá promítání začínat ve 20:30 hodin.

„Vstupenky bude možné pořídit vždy dvě hodiny předem v pokladně Expozice Karla Kryla v suterénu Klubu Starý pivovar a v ceně vstupného na film je také návštěva Krylovy expozice. Cena vstupenky je kolem 100 korun, záleží na titulu a sjednaných obchodních podmínkách,“ vysvětlila Kučerová.

Vyšehrad i Tři tygři

Prvním filmem letního promítání bude 4. července sportovní komedie Vyšehrad: Fylm a na 5. července je připravená pohádka Tajemství staré bambitky 2.

V pondělí 11. července pobaví diváky akční komedie Tři tygři ve filmu: Jackpot a na úterní večer 12. července je připravená česká komedie Srdce na dlani.

Na další dvojici českých komedií se mohou diváci těšit 18. července, kdy je na programu film Známí neznámí, a 19. července, kdy se bude promítat Mimořádná událost.

„Oceňovaný český film Musíme si pomáhat se bude promítat 25. července, a to jako součást letního kina a zároveň akce Židé v Kroměříži a pro diváky bude zdarma. A Po čem muži touží se dozví návštěvníci 26. července,“ informovala Kučerová s tím, že srpnový program bude zájemcům k dispozici v průběhu července.

„Prázdninovým překvapením bude filmový minimaraton – v úterý 30. srpna se bude od 20 hodin promítat Vyšehrad: Seryjál a poté Vyšehrad: Fylm. Vstupenky na tento filmový zážitek ve fotbalovém duchu budou od 1. července v předprodeji v pokladnách DK a online a budou stát 200 korun,“ doplnil vedoucí kina Nadsklepí Radek Neuman.