„Bazén i brouzdaliště jsou napuštěné, tráva posečená, jsme připraveni,“ potvrdil Karel Holík, kroměřížský radní a ředitel příspěvkové organizace Sportovní zařízení města Kroměříže, která koupaliště provozuje.

Návštěvníky tam letos nečekají zásadní změny.

„Nemění se vstupné ani otevírací doba,“ konstatoval vedoucí tamního areálu Petr Opravil.

Koupaliště ale před novou sezonou prošlo celkovou údržbou.

„Všechno jsme vydrhli a co bylo potřeba, opravili. Pracovali jsme na tom minulé dva měsíce,“ podotkl Petr Opravil.

Správci Bajdy by rádi nejméně zopakovali minulou sezonu, která byla průměrná.

„Bylo sice teplo, ale scházelo nám více tropických dnů za sebou. Věříme, že letošní léto bude v tomto příznivější,“ doplnil vedoucí koupaliště.

V provozu už je v těchto dnech například koupaliště v Chropyni a sezonu první červnový den odstartují také v Bystřici pod Hostýnem: všechny děti tam dokonce mají díky „svému“ svátku vstup zdarma.

„Po předložení platné vstupenky navíc v bufetu dostane každé dítě od nás zmrzlinu,“ lákají provozovatelé koupaliště a slibují také řadu novinek a vylepšení.

Na městském koupališti v Holešově letos došlo na rekultivaci travnaté plochy, kterou vyrovnali a nově zaseli, areál by měl být připraven na otevření během příštích dnů.

Oproti tomu v Hulíně kvůli náročné rekonstrukci malého bazénu otevřou tamní koupaliště až 15. června.

Závěrečné práce a přípravy jsou v plném proudu také na koupališti v Morkovicích-Slížanech, o otevření bude provozovatel ještě informovat.