Už tradiční je předprázdninové promítání pro děti u zlínského Velkého kina. Od 23. do 27. června se budou po setmění na plátně postupně odehrávat příběhy Noc v muzeu, Za plotem, V tom domě straší, Auta a Karcoolka.

„Na promítání nám přispěl zlínský magistrát,“ dodala vedoucí kina Magdaléna Sokolová.
Dlouhou tradici má i letní promítání ve Slavičíně. „Od 17. června je otevřené kino v zámeckém parku vždy v neděli a ve čtvrtek, o prázdninách přibudou ještě úterky,“ zmínila Marie Rumplíková ze slavičínského infocentra. Návštěvníky kino nyní v červnu láká například na tituly Vlajky našich otců, Neznámý svůdce, Horší už to nebude a Rocky Balboa.

Po mnoha letech otevřou letní kino v Napajedlích. „Je to poprvé v novodobé historii. Promítat se bude ve dvoře kláštera a diváci zhlédnou atraktivní filmy jako Simpsonovi ve filmu anebo Shrek 3,“ poznamenal Josef Souček z napajedelského infocentra. Kino bude promítat od 23. do 29. července. Diváky chtějí pořadatelé nalákat i na třetí pokračování Spidermana, Pirátů z Karibiku anebo pátý díl Harryho Pottera.
„Ještě není upřesněný začátek promítání, ale v létě chodívají i děti spát později,“ míní Souček.

Naopak uzavřený zůstane areál letního kina v Tlumačově na Otrokovicku. „Vloni kino nebylo prodělečné, ale letos se z důvodu vysokých nákladů na údržbu neotevře,“ konstatovala vedoucí tlumačovského Kulturního a informačního střediska Renáta Nelešovská. Celý areál letního kina je totiž podle představitelů obce ve velmi špatném stavu a potřeboval by investice do nového plátna, lavic i pódia.