„Je to další krok na cestě k rekonstrukci krytého plaveckého bazénu. Práce jsou naplánované na letní měsíce, kdy bývá bazén uzavřen,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Podle místostarosty Karla Holíka jsou přepadové kanálky i trysky dětského bazénu ve špatném technickém stavu a pro další bezproblémový provoz bazénů je nezbytné je vyměnit. Celá akce tak navazuje na rekonstrukci napouštěcích trysek velkého plaveckého bazénu, která proběhla v minulém roce.

Milion korun od kraje

„Co se nákladů týče, milion korun by mohla pokrýt dotace od Zlínského kraje, o kterou zažádala městem vlastněná organizace Sportovní zařízení města Kroměříže, která bazén spravuje,“ dodal Holík.

Hlavní silnice v Dobroticích u Holešova. Ilustrační foto.
V Dobroticích u Holešova letos vznikne nový chodník, město jej slibuje už roky

Radnice v současnosti připravuje i zásadní opravu zchátralého vnějšího pláště objektu – zateplení budovy, výměnu oken a dveří a rekonstrukci střechy.

Plán zahrnuje i fotovoltaiku

Na střeše budovy bazénu by také měla být instalována fotovoltaická elektrárna, která by měla výrazně snížit náklady na provoz bazénu.

„Akce zahrnuje i vybudování nového vstupu do objektu s venkovním přístřeškem a vnitřním zádveřím s prostorem pro pokladní,“ prozradil mluvčí radnice Jan Vondrášek.

Cyklostezka z Kroměříže do Kvasic.
Kroměříž usiluje o dotaci na stavbu cyklostezky do Postoupek

Město loni výměnou trysek velkého plaveckého bazénu zahájilo postupnou rekonstrukci celé budovy. „Díky novým tryskám, které přišly na 2,7 milionu korun, mohl být velký bazén po více než deseti letech kompletně vyčištěn a napuštěn čistou vodou,“ dodal mluvčí.

Atrakce pro děti i wellness prvky

Vyměněny byly také startovací bloky na kraji bazénu, ze kterých plavci skáčou do vody. Zcela nové bloky nahradily letité staré, které už současným standardům nevyhovovaly.

Vedení města plánuje další opravy bazénu, který byl zprovozněn v roce 1986. „Po opravě vnějšího pláště budovy je v plánu rekonstrukce interiéru krytého bazénu,“ sdělil Jan Vondrášek.

Wrbnové, konec starých časů. Výstava na zámku v Holešově.
Výstava o posledních aristokratech na holešovském zámku. Jak žili Wrbnové?

Nové bude obložení bazénů, šatny, sprchy i prostory pro občerstvení. Projektanti by do rekonstrukce měli zahrnout i instalaci atrakcí pro děti či wellness prvky.

„Většina prací bude plánována tak, aby proběhla v létě mimo koupací sezonu krytého bazénu, aby jeho uživatelé byli co nejméně omezeni,“ uzavřel mluvčí.

Vybrali jsme pro vás: 

Hlavní silnice v Dobroticích u Holešova. Ilustrační foto.
V Dobroticích u Holešova letos vznikne nový chodník, město jej slibuje už roky
Žáci kroměřížské ZŠ Komenského navštívili školu ve slovenské Nitře.
Žáci kroměřížské ZŠ Komenského navštívili školu ve slovenské Nitře
Mladí fotbalisté Kroměříže se o víkendu představí na staduionu Jožky Silného, kde se koná finálový turnaj Planeo Cupu pro kategorii U10.
Kroměříž hostí finálový turnaj Planeo Cup. Na Hanou dorazí i Jan Koller
Audi v Bystřici pod Hostýnem prorazilo dopravní značku i betonový plot; úterý 14. května 2024
Audi v Bystřici pod Hostýnem prorazilo značku i betonový plot