Při procházce po sálech se jen potvrdila slova hlavní organizátorky Pavlíny Wernerové a to, že lego nezná hranice a postavit z něj lze vše, co si fantazie dovolí.

Interaktivní výstava byla rozdělena do několika částí. Byly zde zóny pro barevné stavění. Tvorbu funkčních modelů letadel, kol i aut. Ale také robotická herna, nebo si děti mohli vyzkoušet funkční lego modely třeba Země rotující kolem Slunce.

„Celou akci jsme pojali tak, aby si děti a rodiče mohli především pohrát a vyzkoušet si různé stavby. Největším hitem jsou určitě funkční modely, které vymysleli naši tatínci inženýři. Ty děti staví bez návodu, jen podle obrázku,“ řekla pořadatelka Pavlína Wernerová.

Okresní kolo soutěže mladých zdravotníků pořádali uplynulý pátek v areálu dopravního hřiště a Květné zahrady v Kroměříži.
Mladí zdravotníci soutěžili v Kroměříži o postup do krajského kola

Na výstavě se lidé také mohli setkat přímo se staviteli. Jedním z nich byl například i Petr Harna z Olomouce, který na výstavě představil svou do detailu propracovanou stavbu jurského parku, kde nechyběli dinosauři ani sopka plná žhavé lávy.

„Celá stavba mi zabrala zhruba čtyři až pět měsíců, ale kolik je tam kostek, to vážně netuším. Vždycky si vyberu nějaký motiv, pak stavím a stavím. No a nakonec jsem pak rád, když se na výstavě lidem líbí,“ řekl Petr Harna, který se ke stavění lega dostal díky svým dětem.

A že bylo skutečně, na co koukat dokazovaly rozzářené oči nejen dětí, ale hlavně tatínků. Někteří si s legem na kobercích a u stolu vyhráli ještě více než jejich malé ratolesti.

„Přišli jsme se podívat se synem a je to vážně úžasné. Už jsme tu asi dvě hodiny a to jsme zatím prošli jen první část. Zato jsme postavili super model kola a taky si pohráli s roboty. Příště určitě dorazíme zase, ale tentokrát na celý den,“ smál se Petr Konečný, který hrátky s legem užíval společně se synem Tadeášem.

Autorka: Vendula Pudelková

Prostory nového Domova pro seniory Starý Mlýn otevřeli tento týden v Prasklicích: zařízení nabídne zájemcům celkem devětadvacet míst, slavnost si nenechal ujít ani krajský hetjman Jiří Čunek.
V Prasklicích otevřeli nový domov pro seniory, nabídne devětadvacet míst