„Měla natočit video svého vystoupení v netradičním prostředí. A její volba padla na místa, která v muzeu zaplňuje výstava fotografií Petra Zatloukala a stálá expozice věnovaná novodobým dějinám města,“ uvedla mluvčí Muzea Kroměřížska Martina Malá.

Ředitelku muzea Martinu Miláčkovou nápad zaujal a nadané studentce z Kroměříže vyšla vstříc.

„Jsem ráda, že naše muzeum mohlo být veřejnosti užitečné i v době, kdy musí být návštěvníkům uzavřeno. Pomohli jsme tak studentce na distanční výuce,“ řekla ředitelka muzea.

Ilustrační foto.
V Kroměřížské nemocnici přibylo porodů

„Domluva proběhla během několika dnů. Nic jsme kvůli tomu v muzeu nemuseli chystat nebo měnit, studentka byla z našich nových prostor zcela nadšená,“ doplnila ředitelka.

Její slova potvrzuje i nadaná studentka Gabriela Hašpicová.

Místo realizace úkolu vybrala sama

„Kroměřížské muzeum jsem si vybrala proto, že jsem věděla, že disponuje zajímavými prostory, které by se mohly divákům líbit, a zároveň je tam dost prostoru pro tančení. Vše bylo perfektní,“ neskrývala spokojenost šestnáctiletá posluchačka konzervatoře, která se tanci věnuje od raného dětství.

Ze školy měla od vyučujících zadanou choreografii, výběr lokality byl na ní.

„Její tanec krásně zapadl do muzejních výstavních prostor. Ladnost jejího pohybu se hezky snoubí s originálními snímky Petra Zatloukala,“ uvedla ředitelka muzea Martina Miláčková.

Video budou pedagogové posuzovat tento týden.

Město Kroměříž rozdalo zdarma asi 8 tisíc respirátorů
Kroměříž rozdávala respirátory, u stánku se tvořila fronta

„Ale už nyní mohu říct, že každému, komu jsem ho ukázala, se moc líbily prostory muzea i samotné vystoupení,“ doplnila Gabriela Hašpicová.

Muzeum Kroměřížska je od 18. prosince až do odvolání uzavřeno kvůli pandemii koronaviru. Novinky můžete sledovat na jeho Facebooku.