„Před vchodem na koupaliště navíc bude na třech stávajících parkovacích místech nově vyznačen zákaz zastavení tak, aby chodci měli lepší rozhled při přecházení silnice. Opatření navrhla dopravní komise a schválila jej městská rada,“ konstatoval mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

Značky upozorňující řidiče na omezení rychlosti a přítomnost dětí tak přibudou v ulici Na Kopečku od pramene Maxmilián až po vchod do koupaliště v ulici Na Sladovnách.

„Je pravda, že jsme k tomu přistoupili po kolizi dítěte s autem, která se v té lokalitě stala v létě. Cílem je zvýšit bezpečnost pro chodce i projíždějící řidiče,“ potvrdil i starosta města Jaroslav Němec.

Kompletní značení včetně žlutých čar bude podle něj instalováno nejpozději na jaře příštího roku.

Čtyřletého chlapce srazilo nedaleko koupaliště auto předposlední prázdninový den: ve městě kvůli tomu přistával vrtulník záchranářů a záchranáři chlapečka transportovali do dětské fakultní nemocnice v brněnských Černých Polích s podezřením na vážné zranění hlavy. Bližší informace o jeho dalším zdravotním stavu nemocnice s ohledem na rodinu už nesdělila, podle všeho ale neměl být v ohrožení života.

Rada města schválila i několik dalších opatření, která navrhla dopravní komise. Jde například o návrh a osazení dopravní značky Parkoviště v místě zrušené autobusové zastávky v ulici Havlíčkova i značky umožňující vjezd pro dopravní obsluhu a rodiče k mateřské školce Kollárova.

Na Velkém náměstí za pódiem bude doplněna stávající značka Zákaz zastavení o tabulku Mimo zásobování a svatby, na Velkém náměstí bude také obnoveno vodorovné dopravní značení.