Společnost Vodovody a kanalizace začnou na ulici Generála Svobody, stavět nový vodovod. Ten bude zásobovat vodou jak památku, tak také zástavbu rodinných domů. Potrvá bezmála tři měsíce.

„Stávající vodovodní řád bude po dobu stavby v provozu a omezení dodávek vody pak nastane až při přepojování jednotlivých přípojek k objektům,“ uvedl technický pracovník firmy Radomír Hanke. „Budeme napojovat jednu po druhé, aby se doba, kdy bude každý ten objekt bez vody, zkrátila na minimum,“ dodal.

Nezbytný čas překlenou přistavené cisterny. Co však potrvá celou dobu stavby, tedy až do 20. září, budou dopravní omezení.

Po ulici bude možné přijet ve směru od centra města k parkovišti u Květné zahrady. Značená bude jako slepá, protože dál už se po ní řidiči nedostanou. V opačném směru, tedy od ulice Štěchovice a U Sýpek, bude zákaz vjezdu. Na parkoviště u Květné zahrady tak bude možné přijet jen od města.

Autobusy projedou staveništem

Provoz hromadné dopravy zůstane zachovaný, jezdit bude staveništěm. Také pěší tudy projdou bez potíží. „Vodovod vykazuje časté poruchy a jeho oprava je nutná. Za komplikace se občanům omlouváme,“ doplnil Hanke.

V minulém roce prostavěla společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž ve městě i místních částech zhruba 50 milionů korun.

Uzavírka u Přílep potvrá dva týdny

Ve stejný den, tedy v pondělí 1. července, začne oprava silnice vedoucí z Přílep do Holešova. Je na ní utržená krajnice a silničáři hlásí úplnou uzavírku po dobu dvou týdnů. Objízdná trasa povede ve směru od Zlína přes Horní Lapač.

Obec je ale už tak dost zatížená stavbou dálnice D49, denně tudy projede 7500 aut. „To jsou počty bez plánované uzavírky u Přílep," upozornila starostka Horního Lapače Jaroslava Hudečková. "Ale nedá se nic dělat, cesty se opravovat musí,“ dodala.

Průtah obcí přitom také není v ideálním stavu. „My musíme počkat, až dostaví dálnici. Potom se začnou opravovat silnice, které se při ní využívaly,“ doplnila starostka.

Vybrali jsme pro vás: