Středisko TYMY, které zájemci najdou ve Všetulích, nabízí dětem kromě tradičních i nové kroužky. Jedním z nich je například Táborníček.
„Chlapci i děvčata se v něm budou učit poznávat přírodu, seznamovat se s dovednostmi, které je třeba znát při táboření. Kromě jiného se naučí morseovku i vázání uzlů,“ jmenovala Dagmar Ježková ze střediska TYMY. Další novou aktivitou pro děti jsou country tance a folklorní soubor Klásek. Zájmovou činnost však pracovníci organizace připravili i pro dospělé. „Podařilo se nám zajistit lektory, kteří povedou power jógu a cvičení pilates,“ dodala Ježková.

Volnočasové organizace připravily pro školní rok nové zájmové aktivity

Několika desítkami volnočasových kroužků pro malé i velké se může pochlubit i kroměřížské středisko Šipka.
„Zaměřili jsme se i na environmentální programy, jejichž součástí jsou takzvané ekohrátky. Děti při nich zpracovávají přírodní materiály a učí se chránit přírodu. Slouží k tomu i naše botanická zahrada,“ uvedla ředitelka střediska Jana Valerová. V Šipce mimo jiné lektoři umožnili přístup na počítač všem, kteří dosud neměli možnost naučit se s ním pracovat. Kroměřížskou organizaci mohou navštěvovat také rodiče s dětmi, mezi kterými vázne komunikace. V projektu nazvaném Rodina, na který finančně přispívá kraj, mohou najít společnou řeč.

S nabídkou nových činností nezaostávají ani pracovníci ve středisku Duha v Holešově. V letošním školním roce otevřeli kroužek paličkování, černého divadla, dopoledního hraní pro děti a rodiče. Stejně jako v TYMY i zde vsadili na cvičení pilates a power jógy.
„Protože je teprve začátek září, máme ještě v kroužcích volná místa, která se postupně zaplňují. Ze zkušeností vím, že budeme mít zase plno,“ zhodnotila ředitelka Duhy Jana Slovenčíková.