„Některé speciální práce budou pouze vystaveny, stěžejní část ale bude tvořit prodej. Lidé se mohou těšit na velikonoční zboží, ale hlavně na jarní. Rozhodně to nebude jen o kraslicích,“ vysvětlila jedna z pořadatelek Ivana Zmrzlíková.

Návštěvníci si podle ní budou moci pořídit například háčkované výrobky, svícny, perníky, včelařské svíčky i medovinu. „Jedna z prodejců nabídne krásné jarní věnce na dveře. Ani ty nejsou přímo velikonoční, aby se daly pověsit už nyní a sundat třeba až v červnu. Budou vytvořeny pouze z přírodních materiálů, například slámy a sušených květin,“ popsala pořadatelka.

Lidé si budou moci nechat na počkání vytvořit také bižuterii hodící se například přímo k plesovým šatům. Z korálků budou ve Vítonicích vznikat ale také například ozdoby na okna.

„Další zajímavou technikou je pak pačvork, což je vlastně sešívání kousků látek dohromady. Vznikají tak například pěkné chňapky či polštáře, které bude také možné koupit,“ láká Zmrzlíková.

Podobnou prodejní výstavu podle ní obec pořádá také kolem Vánoc, s oběma expozicemi začali zhruba před dvěma lety. „Nejdříve chodili pouze místní, ale stále se návštěvnost rozšiřuje. Už k nám jezdí lidé například i z Nového Jičína, Přerova či Hranic,“ pochvaluje si pořadatelka.

Jarní a velikonoční inspiraci budou moci lidé ve vítonickém kulturním domě načerpat v sobotu od patnácti do devatenácti hodin a v neděli pak od půl dvanácté do sedmnácti.