Někteří oslovení starostové si ale stěžují na pramalý zájem o kulturní dění.
„Pravidelně každý rok pořádáme besedu s důchodci a také vítání občánků. Myslím, že například o divadelní představení by extra zájem nebyl,“ míní třeba starosta Prasklic Antonín Nesvadba.

O něco lépe jsou na tom s kulturním děním v Záříčí. „V polovině listopadu k nám přijede ochotnický divadelní soubor. Ostatně divadelní představení pořádáme minimálně jednou za rok. Zatím o něj ze strany lidí zájem je,“ pochvaloval si tamní starosta Václav Karhánek.

Kromě toho zastupitelé organizují v obci i další řadu akcí, mezi které patří například dětský karneval, obecní ples, stavění a kácení máje, pálení čarodějnic, pro děti Pohádkový les a Drakiádu.

K mání jsou koncerty, plesy, dětské akce i zájezdy za uměním do větších měst

Ani prusinovičtí radní nenechávají obyvatele bez kulturního vyžití. „Pro naše lidi pořádáme dvakrát ročně zájezd na divadelní představení do okolních měst. Byli jsme v Olomouci, ve Zlíně, příští rok se chystáme do Uherského Hradiště,“ plánuje starosta Petr Lipner.

Podle jeho slov autobus zaplatí z obecních peněz a vstupné si uhradí lidé sami. Každý rok jezdí prusinovičtí do Zlína na vánoční koncert orchestru Václava Hybše. Radní nezapomínají ani na mladé, kterým zase vypravili autobus na vystoupení skupiny Kabát v Otrokovicích.

„O kulturní život se u nás starají ale i místní složky, jejichž členové pořádají různé plesy, výstavy nebo zájezdy,“ dodal Lipner.
V Kyselovicích se lidé také nenudí. Pobavit se mohli na akcích jako jsou vánoční koncert v kostele, na kterém vystoupily pěvecké sbory, na rozsvěcení vánočního stromečku, na obecním plese, v létě na dětském dnu či rozloučení s prázdninami a na řadě dalších.

Zastupitelé pozvali i ochotnický soubor z Přerova. „Větší soubor si nemůžeme pozvat, protože pro něj nemáme dostatečně velké prostory,“ povzdechla si starostka Magda Říkovská.

Vystoupení v obcích se nebrání ani kroměřížský ochotnický Divadelní spolek.
„Na vesnicích hráváme velmi často, ale bohužel zatím mimo kroměřížský region. Zatím nás nikdo z tamních obcí neoslovil,“ posteskl si vedoucí spolku Jiří Kašík.

Dodal, že hrají pouze za cestovné, a že je nutné případný zájem o jejich představení nahlásit minimálně dva měsíce dopředu.