Pro veřejnost budou mít ale otevřeno jen zhruba do konce července, pak se totiž ve většině plaveckých zařízeních pustí do práce údržbáři a řemeslníci.

„Letní sezona na krytém bazéně odstartuje první červencový den a končí posledního. Vstupenka nebude platit jen hodinu, jako nyní, ale po celý jeden otevírací den,“ vysvětlil třeba správce kroměřížského plaveckého bazénu Karel Čermák.

Vodu ani vzduch ohřívant nebudou

Upozornil, že vzduch v místnostech, ani voda v bazénu ohřívané nebudou.

„Nechceme totiž, aby bylo uvnitř moc vedro, třeba třicet stupňů,“ vysvětlil Čermák.

Otevřeno přes červenec podle něj bude každý den od 12 do 19 hodin, za hezkého počasí bude zpřístupněna i venkovní terasa.

Od prvního srpnového dne pak ale bazén čeká uzavírka, dělníci totiž zahájí opravu nad dětskou částí.

V srpnu čeká kroměřížský bazén oprava stropu

„Strop je už špatný a uniká tudy teplo,“ informoval správce. Náklady na opravu budou podle Petra Dvořáčka ze Správy majetku města Kroměříže činit půl milionu korun.

V Holešově budou spravovattopení

V Holešově potrvá letní provoz krytého koupaliště jen do 24. července, lidé tam rovněž mohou využít výhodného vstupného.

„Poté přijdou na řadu drobnější úpravy jako nová omítka či oprava topení,“ sdělil provozovatel holešovského krytého bazénu Tomáš Svoboda. Na chod tamního koupaliště finančně přispívá také tamní radnice.

Z radnice jdou na bazén ročně tři miliony

„Ročně pomáháme zhruba třímilionovou částkou, která je určena na úhradu energie. Pokud jí ale spotřebuje provozovatel více, musí si doplatit sám. Stejně tak město nefinancuje ani menší opravy krytého bazénu, jen ty větší a to ještě částečně,“ poznamenal Dušan Leško, vedoucí finančního odboru holešovské radnice.

Ačkoli má letní sezonu většina lidí spojenou s opalováním pod otevřeným nebem, najdou se i tací, kteří se na prázdniny na krytých koupalištích vysloveně těší.

„Výhodné celodenní vstupné uvítám. Na krytý bazén totiž ráda chodím i v létě. Zaplavu si tam rozhodně lépe, než na venkovním koupališti,“ tvrdí například Petra Žůrková z Žeranovic.