Podle ředitele je důležitá jednotná ustrojenost, kterou udává vyhláška. Určuje například typické prvky a barvy oděvu, ostatní jako je materiál či střihy jsou pak v kompetenci vedení.

Z původních bledě modrých košil ale strážníci nově přešli na sytější modrou s výraznějšími výšivkami.

„Výšivky jsou propracované a šité přímo na košili. Na nových košilích je vyšitý i odznak s osobním číslem, který se dříve musel přepínat z jedné na druhou," poukázal Kubiš na jednu z výhod.

V modernějších a výraznějších barvách svršků budou prý strážníci také viditelnější. S módními trendy jdou podle ředitele i okolní města, a od upjatých košil a kravat v parných dnech strážníci upouštějí.

„Pro lidi bude hlídka viditelnější a samotní strážníci se budou cítit pohodlněji, což je při výkonu služby důležité. Módnější a pohodlnější ustrojení mají i strážníci v okolních městech," potvrdil Kubiš.

Nově mají strážníci polokošile z prodyšného a savého materiálu. Od nového roku vyráží noční hlídky do terénu i s kšiltovkami.

„Polokošile mají kromě povinných prvků, jako je označení Městská policie, i reflexní prvky, což dříve neměly," upozornil Kubiš.

Od dlouhých kalhot však strážníkům slevit nehodlá, v nich tak budou lidé hlídky potkávat v ulicích i nadále.

Novinku oceňují i samotní strážníci. Na novém ustrojení si pochvalují především dobře zvolený materiál.

„Polokošile jsou velmi pohodlné a materiál je příjemný, což je nejdůležitější. V horkých dnech to všichni ocení," řekla včera Deníku jedna z oslovených kroměřížských strážnic.