Na druhém místě skončilo zřízení rage roomu, místnosti, která slouží na zbavení se vzteku, a třetí příčku obsadilo přání zvýšit počet autobusových spojů do okolních obcí.

„V letošním roce se v Žákovském fóru objevily velmi zajímavé podněty. Těší mě, že se děti zajímají o své okolí a že se nebojí vyjádřit svá přání,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný. Žákovské fórum je aktivita, kterou před lety iniciovala místní radnice.

Zeleň i místní komunikace

Témata navrhli účastníci fóra v únoru, poté o nich hlasovali jejich spolužáci na jednotlivých školách. Na dalších místech skončilo rozšíření zeleně ve městě, akce mezi školami, oprava nádraží, zlepšení kvality veřejných WC, oprava silnic a oprava chodníku před školou na Zacharu. „Na některých z těchto témat již pracujeme. Některá další, například opravu silnic, které nejsou v majetku města, sice přímo ovlivnit nemůžeme, ale snažíme se o nich s jejich vlastníky jednat,“ poznamenal místostarosta Karel Holík, který má na radnici na starost oblast školství.

Žákovské fórum v Kroměříži.Žákovské fórum v Kroměříži. FOTO: Město KroměřížZdroj: Město Kroměříž

„Do ankety se zapojilo celkem 1187 žáků, z nichž každý mohl udělit dva hlasy,“ doplnila Michaela Jiříková, koordinátorka projektu Zdravé město, který Žákovské fórum pořádá.

Ilustrační foto
Více služeb i pracovníků. Pečovatelská služba Kroměříž funguje pod městem

V minulém roce anketu suverénně ovládlo zavedení fast foodu v Kroměříži. „Podle informací, které máme, soukromý subjekt se stavbou provozovny tohoto typu ve městě počítá. Uvidíme, zda se v podobném termínu podaří realizovat i některé z priorit, které si děti vytyčily v letošním roce,“ uzavřel místostarosta Holík.

Vybrali jsme pro vás:

Úspěšná Muzejní noc, tentokrát se vší parádou.
V Kroměříži se i letos uskuteční Muzejní noc. Slibuje nevšední zážitky
Barokní meč Jana z Rottalu. Rukojeť je ze stříbra, pochva z bukového dřeva, zjistili brněnští vědci.
Odborníci v holešovském muzeu přiblíží výzkum a restaurování Rottalova meče
Fotbalisté Žalkovic (ve žlutém) ve 21. kole okresního přeboru nakonec přetlačili Břest 2:1.
Okresní přebor: hromada obratů v Morkovicích, lídr také musel zabrat!
Automobil. Klíče. Ilustrační foto.
Žena z Kroměřížska zaplatila tisíce eur za auto z Anglie. Nemá vůz ani peníze