Úspěšní reprezentanti Jan Buksa, Jindřich Kořínek a Karel Mrhálek bojovali za české barvy společně s dalšími třemi krajany. „Soutěžilo se zvlášť v kulové a brokové střelbě. Součet těchto disciplín pak byl výsledkem pro kombinovanou střelbu, ve které jsme se jako družstvo umístili na druhém místě. Zároveň jsme i jako český tým obsadili druhé místo v brokových disciplínách,“ prozradil Jindřich Kořínek.

Společně se svými dvěma kolegy reprezentoval kroměřížskou střelnici Hvězda.

Šestici českých závodníků vybrala na mistrovství Českomoravská myslivecká jednota. „Je to soutěž myslivců, jednota proto nad ní převzala záštitu. Zástupci jednoty také určují, kdo na šampionát pojede,“ vysvětlil Kořínek.

Probojovat se do reprezentace není ovšem nijak jednoduché. Během roku se adepti účastní přibližně deseti závodů, které jsou bodované. Výsledky jsou za celý rok sečteny. A z nejlepších střelců se nakonec sestaví družstvo.

Letošní úspěch na mistrovství Evropy v Itálii není pro české myslivce ojedinělý. „V minulých letech jsme se už třikrát umístili na prvním místě v kombinované střelbě. Nynější druhé místo představuje dobrou vizitku pro Kroměřížsko, Zlínský kraj a celé Česko,“ doplnil Jan Buksa.