„Hasiči si díky příspěvku města pořídí lodní motor pro člun, který potřebují k zásahům na vodních plochách v Kroměříži a okolí. Podporujeme profesionální hasiče, neboť jejich služby jsou pro občany města velmi důležité,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka.

Stávající lodní motor, který který hasiči používají, byl vyrobený v roce 2004.

Starý motor dosloužil

„Má tedy 20 let, přičemž doporučená doba životnosti je 15 let. Stávající lodní motor je aktuálně z důvodu závady mimo provoz a náhradní díly na jeho opravu již nejsou dostupné,“ popsala vedoucí radničního odboru kancelář úřadu Marie Navrátilová.

Řidiči i chodci jsou na trní. Blíží se uzavření mostu v Napajedlech
Řidiči i chodci jsou na trní. Blíží se uzavření mostu v Napajedlech

Hasiči člun potřebují například při záchraně tonoucích osob z řeky Moravy nebo při pomoci při povodních.

Loňský příspěvek pomohl

V minulém roce podpořila kroměřížská radnice profesionální hasiče také částkou 150 tisíc korun. Tu využili na nové vybavení pro centrální požární stanici v Kroměříži.

Zastupitelé v minulém roce také schválili směnu pozemků, díky které Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje získal části dvou pozemků v Lutopecké ulici, na kterých profesionální hasiči plánují stavbu nové stanice.

Město kromě profesionálních hasičů podporuje i jednotky dobrovolných hasičů zřízené v samotné Kroměříži i místních částech.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Antivalentýn na Výstavišti Kroměříž

Zdroj: Dominik Pohludka