„Všichni víme, kde nás na podzim nejvíc tlačila bota. Byli jsme málo produktivní a našim útočníkům se střelecky příliš nedařilo. Pár tipů proto máme, několik hráčů je v jednání, ale z taktických důvodů zatím nebudu jejich jména prozrazovat," předeslal úvodem kroměřížský trenér Jaroslav Baďura.

Tím ovšem nechtěl říct, že stávající útočníky hází přes palubu. „Třeba Petr Janča měl v létě tříměsíční výpadek, což se na jeho výkonech muselo logicky projevit. Tomu určitě zimní příprava pomůže, a když dožene tréninkové manko i fyzičku, může navázat na své výkony z nedávné minulosti," zůstává optimistou Baďura.

O mnoho lépe se ovšem nevedlo v průběhu podzimu ani dalším dvěma útočníkům Kopečnému s Janoštíkem. A tak se nejlepším střelcem mužstva stal s pěti góly záložník Matěj Fiala. Jenomže hráč, jenž prošel zároveň zlínskou mládežnickou akademií, se nyní ocitl v hledáčku druholigové Karviné.

„Pustili jsme jej na dvoutýdenní zkoušku," potvrdil kouč Hanáků.

Za ztrátu lze označit také odchod gólmana Jakuba Zapletala, jemuž vypršelo hostování ze Zlína. Navíc kvůli nemoci někdejšího mládežnického reprezentanta není vůbec jisté, kdy se tento talent mezi tři tyče znovu vrátí.

„Brankářskou otázku proto musíme také řešit," připustil Baďura. I proto, že Kroměříž za uplynulý rok protočila v bráně hned šest gólmanů. A to je opravdu dost.

Jedinou staronovou tváří, pokud nepočítáme dorostence, tak je Tomáš Netopil, jenž na podzim hostoval v divizním Přerově. Otázkou je, jak se podaří skloubit civilní zaměstnání s kopanou v případě zkušených Jiřího Dobeše a jeho jmenovce Klabala.

„Na podzim toho kvůli pracovním povinnostem tolik neodtrénovali a i to se na našich výsledcích projevilo," krčí rameny trenér Kroměříže.

Na druhou stranu chápe, že ve třetí lize se fotbalem uživit opravdu nedá, proto hráče nikam netlačí. A v zimě tomu uzpůsobil také přípravu. „Začneme pozvolna, scházet bychom se měli asi čtyřikrát týdně a možná do tréninkového procesu začleníme i nějaký dvoufázový blok. Vše dle časových možností. Práce a škola jsou pro ně na prvním místě," ví Baďura.

Navíc dle jeho názoru není kam spěchat. Vždyť první mistrák čeká jeho svěřence až 24. března v Zábřehu.

„Do té doby se budeme připravovat v domácím prostředí. Máme tu jednu přírodní trávu, tři umělé a docela solidní podmínky pro regeneraci. To by nám mělo bohatě stačit," soudí trenér po podzimu 14. týmu soutěže.

Program přípravy

18. ledna: Kroměříž – Kroměříž U19 (16.30)

26. ledna: Kroměříž – Brno jun. (10.15)

2. února: Kroměříž – Brumov (10.15)

9. února: Kroměříž – Zlín B (10.15)

13. února: Kroměříž – Zlín (17.30)

16. února: Kroměříž – Přerov (10.15)

23. února: Kroměříž – Morkovice (10.15)

2. března: Kroměříž – Spytihněv (10.15)

9. března: Kroměříž – Slavičín (10.15)

16. března: Olomouc B – Kroměříž (10.30)