„Mekyho Žbirku jsme oslovili v rámci Reprezentačního plesu Města Kroměříže a Rádia Kroměříž již podruhé,“ uvedl Miroslav Karásek za pořadatele. Žbirka je zároveň jedním z nejvytíženějších zpěváků v rámci vystupování na plesech. Zaplněný společenský sál Domu kultury zpíval společně s ním hity jako Cathrine, Milionkrát a další.

Nejen o Mekym však byl sobotní ples v Kroměříži. Jeho hlavní téma se neslo ve znamení oslav 30 let od převratu.

„Letos oslavíme kulaté výročí sametové revoluce. Je to dozajista pěkná vzpomínka na událost, kterou si chceme a musíme připomínat,“ uvádí starosta města Kroměříže k důvodu výběru tématu letošního plesu.

Akcí, které by měly ony tři dekády svobody připomínat, bude během několika následujících měsíců hned několik. Jaroslav Němec však detaily zatím tají.

„Většina z akcí je ještě v přípravě, chystají se až na podzim. Od lavičky Václava Havla až po nějaké drobné koncerty,“ naznačuje starosta. Reprezentační ples byl pro Němce v letošním roce tím prvním, na který zavítal. „Já moc plesový nejsem,“ usmívá se starosta, který ale dodává, že před čtyřmi lety právě z jeho iniciativy bál vznikl.

„Do té doby tady městský ples nebyl. V prvním ročníku jsme také oslovili Mekyho Žbirku,“ vzpomíná Němec. K Mekymu přibyla v rámci hudebního vystoupení letos Cimbálová muzika Josefa Marečka, kapela Dance Band či Swing Band Kroměříž.