„Mekyho Žbirku jsme oslovili v rámci Reprezentačního plesu Města Kroměříže a Rádia Kroměříž již podruhé,“ uvedl Miroslav Karásek za pořadatele. Žbirka je zároveň jedním z nejvytíženějších zpěváků v rámci vystupování na plesech. Zaplněný společenský sál Domu kultury zpíval společně s ním hity jako Cathrine, Milionkrát a další.

Nejen o Mekym však byl sobotní ples v Kroměříži. Jeho hlavní téma se neslo ve znamení oslav 30 let od převratu.

„Letos oslavíme kulaté výročí sametové revoluce. Je to dozajista pěkná vzpomínka na událost, kterou si chceme a musíme připomínat,“ uvádí starosta města Kroměříže k důvodu výběru tématu letošního plesu.

Lenka Mergenthalová
Mergenthalová zůstává ve funkci. Kolik času jí ale zbývá?

Akcí, které by měly ony tři dekády svobody připomínat, bude během několika následujících měsíců hned několik. Jaroslav Němec však detaily zatím tají.

„Většina z akcí je ještě v přípravě, chystají se až na podzim. Od lavičky Václava Havla až po nějaké drobné koncerty,“ naznačuje starosta. Reprezentační ples byl pro Němce v letošním roce tím prvním, na který zavítal. „Já moc plesový nejsem,“ usmívá se starosta, který ale dodává, že před čtyřmi lety právě z jeho iniciativy bál vznikl.

„Do té doby tady městský ples nebyl. V prvním ročníku jsme také oslovili Mekyho Žbirku,“ vzpomíná Němec. K Mekymu přibyla v rámci hudebního vystoupení letos Cimbálová muzika Josefa Marečka, kapela Dance Band či Swing Band Kroměříž.

Zámek a Podzámecká zahrada projde během následujících let opravami za více než 240 milion korun.
Zámek a podzámčí v novém kabátě