Nejlepší závodníci obou zemí vystříleli během neděle a pondělí na pevné i běžící terče přibližně pět tisíc brokových a tisíc kulových nábojů.

„ V roce 2000 a 2004 jsme na stejných závodech vyhráli, proto se pokusíme i letos uspět. Za Českou republiku se zúčastní dvanáct střelců, čtyři z nich jsou od nás z Kroměřížska,“ nastínil člen reprezentace Jindřich Kořínek, kterého z regionu doplní ještě Karel Mrhálek, Jiří Dočkal a Jan Buksa.

Mezi špičky se před několika lety zařadil i třicetiletý Martin Šlechta z Jaroměřic nad Rokytnou. I on využil dvoudenní možnosti připravovat se na mezinárodní šampionát. „Protože mám rád myslivost, střílím od malička. Lovecko-sportovní střelbě jsem se však věnoval až v letech 1995 a 1996. Před dvěma lety jsem pak začal s kulovým čtyřbojem, kdy jsem se jako jednotlivec zúčastnil právě v Kroměříži mistrovství Evropy,“ nastínil Šlechta.

Mezi největší úspěchy mladého střekce pak patří mimo jiné první místo z roku 2006 na republikovém přeboru Českomoravské myslivecké jednoty ve střelbě z kulovnice, o rok později si přidal prvenství ve střelbě z malorážky.