Zpívalo se i v dalších městech a obcích Zlínského kraje: například v Šanově, Brumově-Bylnici, Polichně, Zubří, Hulíně, Valašském Meziříčí, Otrokovicích, Vrbce, Nevšové, Lačnově, Vizovicích nebo Hostětíně.

Kompletní texty koled byly zveřejněny na webu www.ceskozpivakoledy.cz, kde byl ve formátu pdf ke stažení zpěvník. Dnes, v den konání akce texty také vyšly ve všech regionálních vydáních Deníku a byly dostupné i na místě zpívání.

Den otevřených dveří Irisa
VIDEO: Království baněk. Vsetínská Irisa ukázala lidem, jak se vyrábí

Na uvedených webových stránkách lze také najít interaktivní mapu se seznamem míst, kde se účastníci mohutného celorepublikového „sboru“ potkali.

Tato akce se uskutečnila na více jak 830 místech v České republice, ale i v zahraničí – Španělsku, Vatikánu, Německu či na Slovensku. Například loni zpívala česká komunita ve vesničce Las Cala se Mijas ve Španělské Malaze.

Zpívat se mohlo i z domova

Kdo se z jakýchkoli důvodů nemohl účastnit osobně, a přesto si chtěl zanotovat, ani to nebyla překážka. Koledy si mohl zazpívat z pohodlí svého domova třeba s Českým rozhlasem, který stačilo v uvedený čas jen naladit.

Kluziště ve Slavičíně
Nachystejte si brusle. Kluziště na Zlínsku zahájila sezónu

Přestože v roce 2020 a 2021 nebylo kvůli vládním opatřením reagujícím na covid-19 pořádání veřejného zpívání koled možné, i tak se velmi vydařily. Koledy si lidé zpívali v živém videopřenosu za účasti skupiny Čechomor. Dnes večer si ale už všichni užili živé setkání.

Záznam letošního ročníku 

Zdroj: Youtube

Pokud jste přímo na zpívání koled pořídili fotografie či video, pošlete nám je, prosím. Udělejte to tak, že si kliknete na webovou stránku www.ceskozpivakoledy.cz a nahrajte je přímo tam.

Podívejte se, jak se zpívalo v minulosti