Už od ranních hodin mířily do areálu výstavy ve Věžkách davy lidí. Na návštěvníky tam čeká více než stovka stánků se zahradnickým sortimentem. K dostání jsou například přísady, květiny do truhlíků, ovocné a okrasné stromky a keře, cibuloviny, bylinky, zahradní nářadí, řemeslné výrobky ze dřeva či keramiky a mnoho dalšího.

K vidění je tradičně i květinová výstava v budově staré sýpky. „Letošní téma zní Paleta květů. Přípravy jsme zahájili již začátkem března, kdy se začaly tvořit stěžejní komponenty. Práce však začíná již v začátkem roku, kdy se vymýšlí námět a hlavní myšlenka, vznikají plány, jak co bude vypadat, jaký materiál bude použit,“ popsala vznik expozice manažerka výstavy Pavlína Majdová.

Kostel sv. Mořice na Stojanově náměstí v Kroměříži.
Kostely v Kroměříži se i letos otevřou návštěvníkům města

Expozice není jediným lákadlem pro návštěvníky. „Tradičně je připravený hudební program, kde vystoupí známá jména jako Motýl Band, Dechová hudba Olšavanka, Dechová hudba Věrovanka, Dechová hudba Cyrilka nebo Holóbkova mozeka,“ vyjmenovala manažerka.

Pro děti si organizátoři zase připravili kvíz, Věžkohrátky, zábavné hry, jako třeba velké Člověče, nezlob se!, hmatové a čichové stezky nebo doprovodný program plný písniček a tanečků.

Jarní Zahrada Věžky potrvá do neděle 5. května. Areál je otevřen denně od 9 do 16 hodin. Dospělý návštěvník zaplatí za vstup 100 korun, vstupenka se slevou (senior, děti, členi ČSZ atd.) je za 80 korun. Stání na nedalekých parkovištích vyjde na 30 korun.