Příprava a výroba nových map a brožur přišla téměř na čtyři miliony korun. Nové materiály, samozřejmě i o Kroměřížsku, budou veřejnosti k dispozici už příští týden na brněnském veletrhu Regiontour 2009.

Publikace o regionu má podobu stylizované mapy s vyznačením zajímavých turistický cílů: vyšla v nákladu čtyřiceti tisíc kusů ve čtyřech světových jazycích.

V řádech tisíců výtisků se po letech prezentuje mapou i Bystřicko. A na vlastní náklady.

„Právě tyto produkty jsou u turistů nejžádanější. Proto jsme se rozhodli, že uděláme jakousi mapu zážitků, neboli trhací mapu. Na jedné straně budou Hostýnské vrchy a na druhé klasický plán Bystřice pod Hostýnem a okolí,“ prozradila Barbora Janečková z tamního městského úřadu.

Na své si mimochodem přijdou i fanoušci motorismu, pro ně je totiž připraven turistický průvodce ve stopách Barum Rally Zlín – Vůně vítězství.

„Šestnáctistránkový průvodce obsahuje mapy jednotlivých rychlostních zkoušek s tipy na zajímavé výlety, návštěvy hradů, zámků, vinných sklepů a dalších atraktivit v jejich okolí,“ podotkla ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Dana Daňová.