Silničáři ze Správy a údržby silnic na Kroměřížsku (SÚS) hodnotí sněhovou situaci během posledních dní jako standardní. „Provádíme údržbu dle nastaveného plánu, provedli jsme posyp. Jedná se o standardní stav. Napadly dva centimetry sněhu, není třeba z toho dělat kalamitu,“ uvedl jednatel Emil Vraník za společnost SÚS, která se na Kroměřížsku stará o 550 kilometrů silnic. Vraník také dodal, že v terénu byla nasazena všechna technika.

Nezahálela ani policie. „Už o víkendu jsme měli hlášených šest dopravních nehod, ve kterých hrálo svou roli špatné počasí. K dnešnímu ránu jsme přijali zprávy o dalších třech. Řidiči však nechtěli nehody hlásit a rozhodli se věc vyřešit sami,“ uvedla v úterý dopoledne policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Bouraček bez zásahu uniformovaných mužů a žen zákona je více, ale policie o nich nemá žádnou evidenci.

„Nehody mají velmi podobný průběh. Řidiči dostanou smyk, nepřizpůsobí jízdu a ztratí kontrolu nad vozidlem. Jedná se víceméně o drobné ťukance, kde neexistuje žádný viník, kvůli kterému by bylo třeba volat policii,“ dodala Kyšnerová.
„Kroměřížsko má nejhorší za sebou. Do konce týdne se sice oblast bude nadále potýkat se sněhovými přeháňkami, ale teploty se budou pohybovat okolo šesti sedmi stupňů Celsia, takže bude sníh tát,“ prozradila meteoroložka Dagmar Honsová z Meteoprresu. Problém nastane v ranních a večerních hodinách. Protože se v noci budou teploty stále pohybovat pod bodem mrazu, může se tvořit ledovka. 

Ilustrační foto.
Kolony na silnicích Slovácka mají na svědomí kamiony, neschopné zdolat kopce
Hustému sněžení neuniklo začátkem 2. týdne roku 2019 Vsetínsko. Do terénu vyjela veškerá technika.
Na Valašsku hustě sněží, problematický je přejezd přes Syrákov