Početné zástupy lidí se přidávají například do skupin či stránek jednotlivých měst. Většinu jich přitom nezakládají zástupci radnic, ale řadoví obyvatelé. Tak tomu bylo i v případě stránky Kroměříže.

„Každá forma propagace má pro město bezesporu význam a může nás jen těšit, že lidé na Facebooku profil Kroměříže založili,“ míní mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

Není podle něj podstatné, kdo stránku založil, ale spíše to, že se zde sdružují a komunikují lidé, kteří mají k městu nějaký vztah. Takových se do pátečního poledne na Facebooku našlo přes dva a půl tisíce.

Ani menší města se ale za počty svých fanoušků rozhodně nemusí stydět. Například Bystřice pod Hostýnem jich má téměř osm set a Holešov přes šest set.

Podstatné procento stránek tvoří soukromé subjekty, firmy či restaurace. „Je to moderní způsob komunikace s našimi fanoušky. Můžeme je tak informovat třeba o připravovaných akcích,“ vysvětlil Dalibor Čmolík z Music Clubu Slady Kroměříž, který na Facebooku funguje už asi rok.

V neposlední řadě je to podle něj samozřejmě také reklama, která je navíc zdarma. Propagace ale využívají například i sportovní kluby, nadšenci si mohou vyhledat například Hanáckou Slávii Kroměříž nebo FC Koryna Koryčany.

„Jsou to takové provizorní internetové stránky klubu. Můžeme fanoušky informovat o dění v týmu, průběhu zápasů a tak dále,“ říká předseda FC Koryna Koryčany Jiří Vybíral s tím, že se klub na Facebook připojil zhruba před třemi lety.

Snadného způsobu komunikace ale využívá také řada škol, například Základní škola Zachar Kroměříž či 2. Základní škola Holešov, Smetanovy sady. „S nápadem založit stránku na Facebooku přišel náš nový učitel informatiky. Člověk musí jít s dobou, pořád se něco mění. Přidávají se jak žáci, tak třeba i jejich známí či rodiče,“ přiblížila ředitelka 2. Základní školy Holešov Drahomíra Konvalinková.

Uživatelé ale zakládají také stránky, kterými chtějí dát najevo svůj názor. Jedna taková se například objevila po vzniku hudebního klubu na zámku v Holešově a nese název Chci zábavy v rockovém klubu na zámku Holešov. V současnosti má čtyři sta osmdesát členů.

Na sociální síti Facebook ale vzniká i řada kuriózních stránek spojených s kroměřížským regionem. Jeden z uživatelů se rozhodl například spojit fanoušky Psychiatrické léčebny v Kroměříži. Ta má v současnosti přes dva tisíce členů. „Přišlo mi to trochu ulítlé, stát se fandou. Je to nejbližší blázinec v okolí, a je vyhlášený,“ vysvětlila důvod svého členství třeba Dana Vojkůvková z Hulína.