Akce se tradičně uskuteční v prostorách hulínského Klub café baru a přilehlého sálu Městského kulturního centra. Chybět nebude ani čtveřice ambasadorů některých světoznámých značek whisky.

Do Hulína dorazí například Petr Křenek, Kryštof Hordina, Michal Marešovský či Jan Martiník. „Ambasadorů je sice méně než v předchozích letech, zato počet lahví, které budou na baru, se naopak zvyšuje. Počítáme, že jich bude přes tři stovky. Na baru budou rozděleny podle země původu,“ prozradil organizátor akce Karel Souček.

„Otevře se řada zajímavých lahví a také bude naše nová edice hulínské whisky,“ láká dále organizátor.

Připomeňte si, jak to na Dnu whisky v Hulíně vypadalo před rokem:

Hulín hostil druhý ročník Dne whisky, 22. října 2022.
Nekonečné množství lahví, experti a přednášky. V Hulíně slavili Den whisky

Takzvaným hlavním motorem celé akce jsou však podle Součka přednášky, kterých se ujmou jednotliví ambasadoři. „Letos jich chystáme hned šest. Lidé budou mít možnost si poslechnout zajímavé informace přímo od ambasadorů a ochutnat některé whisky,“ přiblížil Souček.

Vstupenky na přednášky v předprodeji. Počet míst je omezený

A kterou přednášku by sám vypíchl? „Všechny budou zajímavé. Věřím, že kdo přijde, tak si najde to své,“ řekl Souček s tím, že lístky na jednotlivé přednášky se zakupují zvlášť.

K dispozici jsou už nyní v předprodeji. „Většinou se část prodá předem a zbytek si zájemci dokupují přímo na místě. Kapacita je však omezená, proto všem vždy doporučuji zakoupit je online,“ doplnil.

Halloween v Zoo Zlín. Ilustrační foto.
Zoo Zlín oslaví Halloween bohatým programem. DSZO mimořádně posílí spoje MHD

Den whisky letos startuje už ve 14 hodin. „Je to proto, aby se stihly všechny zmíněné přednášky. První začíná ve tři a poté je každou hodinu jedna přednáška. Až do osmé hodiny večer,“ prozradil Karel Souček.

Kromě široké nabídky whisky se mohou lidé těšit také třeba na čepované pivní speciály či doutníkovou zónu. O pohodovou atmosféru se postará DJ Bodlack. Lístky na akci jsou k dispozici v předprodeji online na webu Klub Café baru.

DEN WHISKY V HULÍNĚ

KDY: sobota 28. října od 14 hodin
KDE: Klub café bar (Městské kulturní centrum Hulín)
ZA KOLIK: 300 korun

Přednášky (nejsou v ceně vstupenek)

15.00 Jan Martiník - Glenmorangie Distillery, Skotsko
16.00 Martin Kozubík - Kavalan, Taiwan whisky
17.00 Petr Křenek - GlenAllachie, limited edition
18.00 Petr Gavlík - Svět americké whiskey - víc než „jen“ bourbon
19.00 Lukáš Drábek - Old Pulteney whisky, Skotsko
20.00 Kryštof Hordina - Whisky z kolonií, Indie, Austrálie