„MTV dance je technicky náročnější než hip hop z něhož vychází. Používá totiž více jiných tanečních technik. Inspiruje se především pop-kulturou a jejími produkty – videoklipy z MTV, videotancem stavěným hlavně pro show a maximální podívanou. Příznačnými umělci pro MTV dance jsou Lady Gaga, Beyoncé nebo Peaches a choreografové a režiséři, kteří s nimi spolupracují", vysvětlil lektor Marek Meluzín. MTV Dance je v podstatě komerční část street dance, jakási verze pro veřejnost.

„MTV dance nalézá inspiraci také v rocku, popu a elektronické hudbě. Žádné stylové hranice zde nejsou nepřekročitelné. Výuka vede účastníky k formování vlastní image, učí správnému vnímání hudby, ukazuje jim směr a vede je k volnosti při vlastním tanečním projevu", dodal Marek Meluzín, který si podle svých slov 45 minut s finalisty reality show Kroměřížsko hubne patřičně užil.

On sám je nejen lektorem ve sportcentru Euphoria, ale také profesionálním tanečníkem.

„U tance se zapojují veškeré svaly, u jinych aktivit ne. Proto se skupinou M Dance Crew tančíme, kde se dá a slavíme také úspěchy: například první místo v Dancer Cup Zlín, nebo 1. místo na akci Lipenská hvězda 2015. Získali jsme také putovní pohár města Lipník nad Bečvou", vyjmenoval Marek Meluzín.

Civilní povolání má zvláštní, je totiž dřevorubec, ale ve svém volném čase se věnuje právě tanci. M Dance Crew trénují v pondělí a v sobotu v Domě kultury v Kroměříži a ve sportcentru Euphoria každou středu.

Reality show Kroměřížsko hubne pořádá Radio Kroměříž ve spolupráci s Eventy – centrem zdraví a krásy, Sportcentrem Euphoria a Kroměřížským deníkem. 
Třináct finalistů od ledna 
do dubna shazuje kila pod dohledem odborníků a lektorů. Vítěz obdrží wellness víkend pro dva. Soutěž můžete sledovat každý pátek 
a sobotu v tištěném vydání Kroměřížského deníku.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU