„Například kroužek nazvaný Mladý spisovatel má rozvíjet čtenářské dovednosti směřující k osvojení základních slohových stylů a žánrů. To vše za pomoci četby, rozboru ukázek a především vlastní tvůrčí literární práce," popsala vedoucí studia Jarmila Slováková.

Kroužek je určen dětem od dvanácti let, jsou však prý vítáni i další zájemci bez ohledu na věk. Starším dětem od deseti let jsou zase určeni třeba Mladí ochotníci.

„Děti pracují na svém osobním projevu, cvičí se na delších formách monologů a dialogů, vytvářejí ucelené divadelní představení a prohlubují případně i své znalosti v oblasti divadla a filmu," vysvětlila hlavní vedoucí.

Podobné téma ale Studio Kamarád nově nabízí i pro malé děti od čtyř let a to pod názvem Dramatický kroužek. V něm najdou uplatnění jak děti hyperaktivní, které nemají trému a rády se předvádějí, tak i ty mírnější povahy, které se naopak naučí suverenitě a zbaví se ostychu.

Pro získání nebo zdokonalování znalostí může školákům sloužit třeba Matematika pro děti od šesti do deseti let.

„Cílem je tento předmět dětem více přiblížit a ukázat, jak se aplikuje v běžném živote. Výuka probíhá formou her, kreslení a procvičování," objasnila Jarmila Slováková.

Zdokonalovat do školy se děti mohou třeba i v angličtině: a vybrat si lze hned ze tří úrovní. K dispozici je Angličtina pro nejmenší určená dětem, které ještě neovládají psaní a čtení, dále pak kroužky Hrajeme si s angličtinou a Konverzace, všechny pod vedením Klárky Sharon Tinkové.

„Studio Kamarád ale přichystalo i další kroužky, jako Batolení, Renatčina Dílnička, Muzikoterapie, Klub dvojčat nebo třeba Malované pondělky pro rodiče. Máme připraveno spoustu novinek a překvapení," slibuje Jarmila Slováková.

Prostory stávajícího studia byly navíc nově rozšíreny o několik místností, které dříve sloužily jako taneční klub.

„Přibylo nám sociální zařízení, velká herna, kam chceme co nejdřív umístit i herní konzoli x-box pro starší děti, a máme nově i místnost určenou k doučování," vyjmenovala hlavní vedoucí s tím, že nová herna bude k dispozici už o tomto víkendu.