Překvapení v podobě masy lidí, která se do areálu hrnula, čekalo na organizátory už na samém začátku akce.

„Přesně spočítané to zatím nemáme, ale odhadem tam bylo tak čtyři až pět tisíc lidí. Loni byla účast kolem tří tisíc, což byl podle nás strop toho, co se dá v Kroměříži vůbec dosáhnout. Čekali jsme, že to bude stejné nebo o něco málo vyšší než loni. Tohle nás ale překvapilo,“ přiznal hlavní organizátor Marek Hořava.

První vlna lidí byla tedy vskutku obrovská. „Loni jsme otevřeli kolem druhé hodiny a lidi proudili postupně a bylo jich málo. Letos jsme avizovali otevření ve 14:30 a jakmile jsme otevřeli vchody, tak se fronty táhly až k Tesku, což byla naprostá šílenost,“ vylíčil.

 I přes prvotní potíže u vstupů to ale organizátorům udělalo především radost. „To, kolik lidí dorazilo, nás určitě potěšilo. Co jsme tak mapovali, tak to nebyli jen lidé z Kroměříže, ale i z okolí. Někteří přijeli dokonce až z Brna,“ dodal Marek Hořava.

Jedná se však o výsledek roční práce celého týmu. Na odpočinek mít mnoho času nebudou. Už teď mají navrženo datum dalšího ročníku, na kterém brzy začnou pracovat.

Architekt Felix Skibinski se při navrhování domu jakoby inspiroval budovou dnešní Justiční školy.
Dům na Husově náměstí nabízel luxusní bydlení

FREESTYLE JEZDCI, TANEČNÍCI A KAZMA

Sobotní program otevřeli o půl čtvrté odpoledne freestyle BMX/MTB jezdci. Přestože však šlo o akci zaměřenou právě na extrémní sporty, nechybělo ani několik hudebních vystoupení, kterých se ujali čeští nebo slovenští rappeři a DJ's.

První se mikrofonu chopil ještě odpoledne Paulie Garand, o dvě hodiny později pak Marpo a Trouble gang. Mezitím se návštěvníkům představili tanečníci přerovské taneční školy Duckbeat a všemi očekávaný moderátor Kazma. Mezi návštěvníky pak nejeden odvážlivec vyzkoušel seskok z vysoké věže nebo adrenalinový kolotoč.

Mezi jezdci se představil vedle Adama Pekaře také samotný Marek Hořava, který se předvedl při přeskoku rovnou pěti dobrovolníků. Další pak létali hlavou dolů nad připravenými skoky a svůj akrobatický um předvedli také přední čeští jezdci v kategorii Moto stunt.

Ilustrační foto
Koupací sezona? Holešov si ji chválí, Chropyně naopak

„Byla jsem tam poprvé a moc se mi tam líbili jak zpěváci, tak program, tanec, zábava, jídlo i pití. Byla jsem spokojená. Nejvíc mě přece jen ale nadchlo vidět, jak zpěváci milují své fanoušky a také ježdění na rampě,“ vylíčila Jaroslava Šebestíková z Kroměříže.

A jak si všimli organizátoři, nechybělo ani osazenstvo z daleka. „Bavíme se tu výborně. Nejvíc jsem se těšil na Marpa a byl fakt super. Jsem tu poprvé, přivedla nás sem kamarádka a je možné, že přijedeme i příští rok,“ vyjádřil se Milan Bohuš z Hranic.

Peníze. Ilustrační fotografie.
Kroměřížské sociální služby hledají nové zaměstnance, lákají na vyšší plat

DOŠLO I NA STÍŽNOSTI

Našlo se však i několik těch, kteří se na akci nevydali a i tak je rozčílila.

„Ta hlasitost je fakt šílená. Určitě to není první letošní akce podobného typu na Florii, ale dodnes u nás na Slovanu nic tak slyšet nebylo. Asi se v bytě uvaříme, ale otevřená okna fakt nehrozí. Nejsem nepřející člověk, ale tohle mi přijde dost přes čáru a hodně neohleduplné,“ vyjádřila se na sociální síti Michaela Zajíčková.

Podle organizátorů s tím lidé bydlící v centru musí počítat.

Česnekem byl provoněn nejen areál buchlovického zámku, ale i městečko Buchlovice.
V Buchlovicích oslavovalo a nakupovalo česnek šest tisíc lidí

„Myslím si, že jde o permanentní stěžovače, kteří se najdou vždy a všude. Ti, kteří žijí v centru, musí počítat s tím, že se město vyvíjí a dělají se i akce pro mladé. V Brně nebo v Praze je akcí daleko víc a jsou rušnější,“ vyjádřil se hlavní organizátor Marek Hořava.

Akce na výstavišti se navíc zvučí stejně. „Všechny akce jsou víceméně stejně hlasité, liší se jen tím, jestli lidé uslyší třeba Olympic, nebo rap, který je agresivnější,“ uzavřel.

Slavnostní zahájení 43. Letní filmová školy v Uherském Hradišti
Filmovka zahájila známými filmy i oceněním Jana Troella