„Rozsvícení stromu na Velkém náměstí by mělo proběhnout v podobě, na jakou jsou lidé zvyklí z předchozích let,“ řekl starosta Jaroslav Němec.

Doplnil však, že je třeba, aby se návštěvníci Velkého náměstí vzhledem k epidemiologické situaci řídili pravidlem tří R. Tedy dodržovali rozestupy, používali respirátory a také si dezinfikovali ruce. Lidé by také měli individuálně zvážit vhodnost návštěvy této akce.

Samotné rozsvícení stromu doprovodí 25. listopadu také odpolední a večerní program. Strom se rozsvítí v 16.30 hodin a po dva dny – čtvrtek 25. a pátek 26 listopadu - se bude na náměstí konat adventní jarmark, kde prodejci nabídnou zájemcům vánoční a adventní zboží. Chybět nebude ani bohaté občerstvení, punče, svařáky a další dobroty.

Spolu se stromem se rozsvítí vánoční světelná výzdoba v centru a v ulicích na průtahu městem. Další tisíce světel se na Velkém náměstí rozzáří 10. prosince v souvislosti s vánočními trhy Šťastné a veselé, které se budou konat právě od 10. do 22. prosince.

Postupně rozsvěcet se budou také adventní svíce na dalších kroměřížských náměstích, a to o jednotlivých adventních nedělích – 28. listopadu na náměstí Míru, 5. prosince na Komenského náměstí, 12. prosince na Masarykově náměstí a 19. prosince ve spodní částí Velkého náměstí, vždy v 17 hodin.