Zájem ze strany diváků byl v loňském roce opravdu úctyhodný. Oproti roku předcházejícímu totiž přišlo na filmovou projekci o necelou třetinu více lidí.

„Narůstající návštěvnost potvrzuje, že ani vznik multiplexů ve Zlíně a dalších okolních velkých městech neodlákal diváky. Svůj podíl na tom má i rekonstrukce a digitalizace Kina Nadsklepí dokončená v roce 2011, respektive 2012, které přispěly ke zkvalitnění služeb,“ uvedla s radostí místostarostka Daniela Hebnarová.  

Vedoucí kina Nadsklepí Radek Neuman přičítá zvyšující se počet diváků skutečnosti, že se točí hodně divácky vděčných titulů, ze kterých si může hlavně mladší a střední generace vybírat.

„Je to i zásluha práce kina – dramaturgie, propagace, provozu. Jakmile se divák v kině cítí dobře a je o něj postaráno, samozřejmě se rád vrátí,“ dodal Neuman.

Největší zájem je vždy o české komedie. Loni to byl konkrétně film Ženy v běhu. Ten se reprízoval celkem třiadvacetkrát (včetně letního kina), což je na poměry kina, promítajícího jednou dvakrát denně, excelentní výkon. Diváci si ale oblíbili i další české snímky – Přes prsty nebo Poslední aristokratka. Úspěch slavily i filmy typu Avengers: Endgame nebo Star Wars: Vzestup Skylwalkera. Pozadu nezůstaly ani „animáky“.

Novinkou pro letošek je přesunutí artkina do přednáškového sálu. Promítat se bude vždy dvakrát měsíčně v neděli od 20 hodin.

Zájemci si mohou pořídit také další typ dárkového poukazu s platností pro celý letošní rok – takzvaný jednorázový pro dva. Na podzim se připravuje další cyklus záznamů z různých světových scén baletu, opery nebo divadla.