„Na Oskole je v plánu rekonstrukce Spáčilovy ulice včetně napojení navazujících ploch. Úprava zajistí například kvalitní povrch a odvodnění zpevněných ploch komunikace a chodníků," informoval mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

V parku u řeky Moravy radnice chystá opravu vybraných chodníků a výstavbu zpevněných ploch v místě pěti stávajících dětských hřišť, která budou doplněna lavičkami. Cílem je menší hlučnost a zvýšení bezpečnosti.

Řešit se budou i sadové úpravy v parcích podél řeky Moravy mezi Spáčilovou ulicí a Erbenovým nábřežím,v okolí křižovatky před prodejnou Albert, u panelových domů v Denkově ulici a v prostoru před základní školou.

„Na těchto místech by mělo dojít k regeneraci zeleně a zatravněných ploch, probírce stávajících dřevin a k nové výsadbě," řekl mluvčí.

Na sídlišti Zachar bude zase rekonstrukce zahrnovat už nevyhovující chodníky v ulicích Albertova, Žižkova a Elišky Krásnohorské.

Sedm dětských hřišť se také na Zacharu dočká zpevněných ploch a laviček. U vstupu do ovocných sadů bude navíc doplněna informační tabule. Regenerace zeleně by se měla týkat sídlišť Zachar I i Zachar II včetně ovocných sadů, okolí archivu i předprostoru základní školy.

Projekt je z pětaosmdesáti procent hrazen z evropských dotací a začne 9. března, ukončení je stanoveno na polovinu prázdnin.