Tu proto odhlasovalo v předposledním březnovém týdnu kroměřížské zastupitelstvo.

Otázka nočního klidu byla na místě, jelikož samotná radnice hned několik pozdně večerních akcí pořádá, zastupitelé ale museli zvažovat případné následky: zkrácený noční klid totiž podle zákona automaticky platí pro celé město, nejen pro danou akci. Možná i kvůli tomu ji zastupitelstvo napoprvé před časem neschválilo.

Čtěte také: Děti v Kroměříži vítaly jaro, do řeky vhodily hned několik Moren

„Vyhlášku jsme probírali kolem prosince, neměli jsme ale žádnou zkušenost z ostatních měst a přišla nám tehdy poněkud sporná, takže jsme se do toho nechtěli hrnout. Tehdy jsme tedy ponechali noční klid tak, jak je stanoven zákonem,“ připomněl kroměřížský starosta Jaroslav Němec.

Dobré zkušenosti z okolí však nakonec vedení města přesvědčily. „Třeba studentský majáles trval minulý rok do dvou hodin. Nebyly žádné stížnosti, vhodně se to nazvučilo, tak proč to studentům zase nepovolit?“ míní místostarosta města Pavel Motyčka. Kromě květnového majálesu bude letos platit noční klid posunutý až na druhou hodinu ranní také pro červencový festival Kromfest a Night Trail Run, který se koná už za necelý měsíc, 22. dubna.

Autor: Kristýna Klusáková