Transfuzní a hematologické oddělení Kroměřížské nemocnice prošlo v uplynulých letech významnou proměnou. A to v oblasti přístrojového vybavení i zútulnění prostředí. „Přejeme si, aby se u nás dárci cítili příjemně. Velmi si vážíme každého z nich, protože nás nikdy nenechali bez pomoci, a to zejména tehdy, kdy jsme trpěli akutním nedostatkem některé z krevních skupin,“ uvedla ředitelka nemocnice Lenka Mergenthalová.

Labuť Zpěvanka s mláďaty, foto 2018.
Smutná zpráva. Zemřela labuť Zpěvanka, ptačí celebrita ze střední Moravy

Nezištnou pomoc chce Kroměřížská nemocnice v letošním roce ocenit a připravila pro dárce krve a plazmy sérii akcí, jejichž pomyslným vrcholem bude koncert kapely Karel Gott revival Morava u příležitosti Světového dne dárců krve.

Lukovský zimní víceboj.
Znáte hrad Lukov? Hradní medvědice byla ozdobena krásnou pletenou šálou

„Vážíme si pozvání Kroměřížské nemocnice, kde se mi narodili oba synové. Mám k ní proto srdečný vztah. Vím velmi dobře, která tekutina je na světě nejcennější, a nám bude ctí jejím dárcům zazpívat a zahrát. Jsou to lidé, kteří zachraňují životy a v podstatě darují život! A my jsme jim dlužní a vděční,“ řekl zpěvák kapely Josef Bouda.

Přehlídka krojovaných souborů a zábava celý večer. Takový byl Hanácké bál v Kojetíně, který se konal v sobotu 25. 2. 2023.
Tradiční bál v Kojetíně: přehlídka krojů i hrdosti Hané. Podívejte se

Celý "O kapku lepší rok" zmapuje také stolní fotokalendář pro rok 2024, který Kroměřížská nemocnice na konci letošního roku sestaví. "Dárcům krve a plazmy, stejně jako dalším zájemcům, jej věnujeme na památku tohoto projektu," doplnila mluvčí nemocnice Veronika Slaměnová.