Se začátkem stavby se počítá zhruba v polovině roku. „Vše bude záviset na zprocesování veřejné zakázky, která je v gesci Zlínského kraje. V ideálním případě začnou práce v polovině letošního roku a hotovo bude na konci roku 2025,“ uvedla mluvčí nemocnice Veronika Slaměnová.

Co přesně v nemocnici vznikne?

„Půjde o severní přístavbu východního křídla budovy A, v níž získají v přízemí prostory chirurgické ambulance včetně urgentního příjmu, do prvního patra se přemístí oční oddělení, které zde získá i vlastní operační sál,“ popsala provozní náměstkyně Hana Příleská. Přístavba bude vybudována vedle současné magnetické rezonance, která byla dokončena v roce 2019.

Ilustrační foto.
Silničáři ve Zlínském kraji loni dokončili 22 staveb. Které silnice opraví letos

Předpokládané náklady na tuto stavbu činí 207 milionů korun.

„Tuto akci připravujeme ve spolupráci se Zlínským krajem, který je zakladatelem naší nemocnice,“ dodala Veronika Slaměnová.

Pro příští desetiletí plánuje Kroměřížská nemocnice celkem čtyři etapy přístavby budovy A, na jejichž konci bude stát modernizovaná nemocnice, zasazená v zeleni, příjemná pacientům i personálu.

Ruku v ruce s výstavbou pro zdravotnické provozy řeší Kroměřížská nemocnice také umístění souvisejícího provozního zázemí. Pro tyto účely plánuje výstavbu budovy R.

„Stavbou provozní budovy nemocnice vyřeší především definitivní umístění serverovny jakožto důležitého a citlivého bodu nemocnice. Tento krok nejen zvýší kybernetickou bezpečnost, ale umožní efektivní napojování rekonstruovaných zdravotnických provozů na nemocniční síť,“ vysvětlila ředitelka nemocnice Lenka Mergenthalová.