„Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí.” Známá věta, kterou pronesl bývalý prezident v době Sametové revoluce, visela na několika kartičkách zavěšených nad lavičkou Václava Havla v Kroměříži. Právě tam si lidé během úterý a středy připomínali zapálením svíčky, či položením květin důležité události spojené se 17. listopadem.

Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva si připomínaly i další města Zlínského kraje. Třeba ve Zlíně nechyběl tradiční průvod studentů Univerzity Tomáše Bati vedoucí od rektorátu až na náměstí Míru, kde se lidé odpoledne shromáždili a společně vzpomínali na události z let 1939 a 1989.

Město Kroměříž chystá úpravy v lokalitě Medkových rybníků. Naučnou stezku doplní také lavičky a odpočinková místa.
U Medkových rybníků vznikne naučná stezka

Po loňské premiéře se navíc i letos zabarvil Památník Tomáše Bati ve Zlíně do barev trikolóry, a to přesně v 17.11. Atmosféru roku 1989 navíc při té příležitosti dotvářela ikonická píseň Modlitba pro Martu od Marty Kubišové.

17. listopad se každoročně slaví jako připomenutí dvou událostí moderních českých dějin, které se pojí se studenty – jako připomínka uzavření českých vysokých škol nacisty v roce 1939 a také událostí ze 17. listopadu roku 1989, kdy právě připomínka na tehdejší 50. výročí nacistických represí přerostla v demonstraci a následný pád komunistického režimu v Československu.