„Vítáme spolupráci kroměřížských škol se zahraničními školskými zařízeními. Děti tak díky vzájemné komunikaci získávají přehled o dění a zvyklostech v jednotlivých zemích, o fungování škol i o mimoškolních aktivitách,“ pochválil spolupráci místostarosta Karel Holík.

Žáci a pedagogové z Kroměříže si prohlédli prostory partnerské školy a zúčastnili se žákovské konference, při níž slovenští žáci na vysoké úrovni prezentovali zajímavá témata týkající se převážně ekologie.

Spolek Korálky vozí postižené děti do školy v Kroměříži.
Děti se zdravotním postižením bude do školy v Kroměříži vozit nové auto

Žákyně ZŠ Komenského poté informovaly publikum o své škole, o Žákovském zastupitelstvu města Kroměříže a o jeho funkci a aktivitách.

„Část dne věnovali kroměřížští hosté prohlídce centra města, Nitranského hradu a baziliky sv. Jimrama. Druhý den se uskutečnilo setkání vyučujících koordinujících na obou školách eTwinningové aktivity, kteří se shodli, že návštěvou a společným jednáním se podařilo Projekt CzECOSlovak Green Unity dovést do poslední fáze,“ přiblížila Šárka Kučerová z kroměřížské radnice.

Žákovské fórum v Kroměříži.
Kroměřížští školáci v Žákovském fóru hlasovali pro záchrannou zvířecí stanici

V závěru návštěvy se všichni vyučující zúčastnili stínování u slovenských kolegů, čímž vznikl prostor pro podnětné rozhovory nejen o českém a slovenském vzdělávání.

„Žáci z Kroměříže také změřili své síly s mladými Slováky na šachovém turnaji, jenž vyvrcholil soubojem v živém šachu, který skončil remízou,“ doplnila Kučerová.

Ilustrační foto
Více služeb i pracovníků. Pečovatelská služba Kroměříž funguje pod městem

Základní škola Komenského náměstí je členem sítě škol zapojených do eTwinningu – evropské školní vzdělávací platformy, která se zaměřuje na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů.

„Cílem je posilování povědomí mladých lidí, ale i učitelů, o různorodosti multilinguální a multikulturní společnosti. Zkušenosti z takových projektů mohou později pomoci mladým lidem se studijním či pracovním pobytem v Evropě,“ uzavřela Šárka Kučerová.