„Naši ideální členové jsou pečující rodiny a jednotlivci, kteří se každodenně s láskou starají o své blízké seniory. Uvědomujeme si, že tato péče je náročná nejen fyzicky, ale i emocionálně. Proto zahajujeme činnost našeho klubu, abychom jim poskytli podporu, vzdělání i prostor, kde mohou být plně otevření ve svých zkušenostech, obavách i radostech, které péče přináší,“ uvedla náměstkyně pro vzdělávání Pavla Drábková.

Pro klidný spánek. Kroměřížská nemocnice získala 10 nových monitorů dechu
Hlídají spánek kojenců. Kroměřížská nemocnice dostala 10 monitorů dechu

Na prvním setkání se budou účastníci spolu s organizátorkou kurzu a zkušenou všeobecnou sestrou Alenou Brančíkovou věnovat základním tématům ošetřovatelské péče.

„Zaměříme se především na péči o křehké seniory v domácím prostředí. Probereme základní principy a postupy, které jim pomohou v každodenní péči o jejich blízké. Bude to skvělá příležitost nalézt odpovědi na různé otázky, které každého z nich v této oblasti mohou zajímat,“ doplnila Drábková

Personál kroměřížské záchytky trénoval sebeobranu.
Personál kroměřížské záchytky trénoval sebeobranu

Setkání budou probíhat dvakrát měsíčně a jsou navržena tak, aby vyhovovala jak základním, tak specifickým potřebám pečujících.

„Při každém setkání se mohou účastníci těšit na nové informace, praktické rady a příležitost sdílet své zkušenosti s ostatními, kteří procházejí podobnou životní etapou. Chceme, aby mysleli na to, že ve vzájemné podpoře je síla,“ uzavřela Drábková.

MOHLO BY VÁS ZAUJMOUT: Prezident Pavel si v Bystřici pod Hostýnem zkusil vyrobit židli, ohýbal dřevo

Zdroj: Deník/Dominik Pohludka