Kromě fotky se Santou si mohli malí návštěvníci namalovat vlastní baňku na vánoční stromek nebo vyrobit vánoční přání z fotek z polaroid fotoaparátu. Sváteční atmosféru během dne dokreslil také dětský sbor, který zazpíval koledy.

Adventní výzdobu doplnily vánoční stromečky, které nazdobily děti z mateřských a základních škol z Kroměřížska. Návštěvníci pak mohli dát svůj hlas tomu, který se jim nejvíc líbí a rozhodnout tak o tom nejhezčím.

Přípravy na Velkém náměstí vrcholí. Vánoční trhy v Kroměříži začnou v sobotu 9. prosince. Foto: 6. prosince 2023.
Stánky jsou na místě. Vánoční trhy v Kroměříži začnou už v sobotu. Co nabídnou?

Po setmění si na své přišli hlavně dospělí. Od 17 hodin totiž dorazili Krampus čerti a začala akce Svařák a grog s kapelou Polygon rock zaměřená na adventní setkání s přáteli v prostorách výstaviště. Během večera zahrála nejprve kapela Pantock a následně právě Polygon rock.

Páteční akce byly jedny z posledních letošních akcí na kroměřížském výstavišti. Celkově jich tam letos zorganizovali přes padesát. Navštívilo je přes 300 tisíc návštěvníků.

Mobilní kluziště na Hanáckém náměstí v Kroměříži.
Kluziště v Kroměříži zahájí provoz v pátek. Kdy bude otevřeno a jaká je cena

„Tým výstaviště za sebou má opravdu vydařený rok, vysvědčením pro nás je rekordní návštěvnost a fakt, že lidé se k nám rádi vrací,“ je spokojen ředitel výstaviště Pavel Konečný.

Úspěšný rok má za sebou i přilehlý Dětský svět. Ten však zůstává otevřen i v průběhu prosince. A to od čtvrtka do neděle a další termíny přidává.

„V prosinci máme otevřeno až do soboty 23. prosince a po třech dnech volna opět otevíráme hned ve středu 27. prosince. Takže kdo si bude chtít užít aktivní zábavy a pohybu, má u nás dveře otevřené i mezi svátky,“ láká do světa zábavy a her mluvčí výstaviště Michaela Ohlídalová.