V plánu na letošní rok nechybí akce zaměřené na motoristické nadšence. „V loňském roce jsme úspěšně představili řadu akcí pro fanoušky automobilismu a letos tomu nebude jinak. Francouzské krásky Bugatti vystřídají němečtí gentlemani značky Mercedes,“ říká ředitel výstaviště.

Vším ikonickým ze Spojených států se pak inspirovala další letošní novinka s názvem Americký sen. „Nemusíte jezdit do Texasu, abyste zažili pořádnou Ameriku,“ dodává Pavel Konečný.

Loni jste zorganizovali přes 50 akcí, které celkově navštívilo více než 300 tisíc lidí. Jaká byla uplynulá sezona z vašeho pohledu?

Tým výstaviště má za sebou vydařený rok, vysvědčením pro nás je rekordní návštěvnost a fakt, že lidé se k nám rádi vrací. Snažili jsme se, aby návštěva výstaviště byla pro veřejnost nevšedním a obohacujícím zážitkem a za to všem kolegům děkuji. Myslím, že se nám podařilo vylepšit tradiční akce a také doplnit program o zajímavé novinky.

VIDEO: Severní pól na Výstavišti Kroměříž:

Zdroj: Dominik Pohludka

Zůstaňme ještě u loňského roku. O které akce byl největší zájem? A co se naopak nevydařilo podle vašich představ?

Výstavy Floria jsou naše rodinné stříbro. To jsou akce, kde je zájem opravdu mimořádný. Výtečnou odezvu měly i akce s vůní benzinu, tedy ty, které míří na fanoušky automobilismu a motorsportu. A nelze pominout absolutní nedělní stálice, tedy Chovatelské trhy. Osobně mi radost udělala i akce Čau prázdniny pro rodiny s dětmi a výstavou LEGO. Ale silným momentem byla i návštěva a beseda světové legendy motocyklismu Giacoma Agostiniho na výstavišti. To byly okamžiky z těch nezapomenutelných.

Floria Jaro 2023 na Výstavišti Kroměříž.
VIDEO: Tisíce zahrádkářů i Podmořský svět. Tak vypadala jarní Floria

A abych neutekl z druhé části otázky. Snažíme se o vysoký standard naší produkce a samozřejmě se ne vždy všechno vydaří k naprosté dokonalosti, ale věřím, že návštěvníci nám případné drobné nedostatky odpustili.

Váš plán akcí na letošní rok je poměrně dlouhý a nejde v něm přehlédnout celá řada novinek. Pojďme se ale nejprve podívat na tradiční jarní Florii, která se uskuteční během dvou prodloužených víkendů na přelomu dubna a května. Prozradíte v čem bude letos jiná a jaká bude květinová expozice?

Určitě si dovolím už teď pozvat všechny zahrádkáře, zahradníky, kutily a chovatele a činorodé lidi vůbec na jarní výstavu Floria. Po dobrých zkušenostech z předešlých let ji také tentokrát uspořádáme na přelomu dubna a května opět ve dvou termínech.

Floria Jaro 2023 na Výstavišti Kroměříž.
Na jarní Florii zavítalo do Kroměříže přes 62 tisíc návštěvníků

A budete první, komu prozradím i novinky, které chystáme na Florii Jaro. Připravujeme rozšířený nedělní program pro rodiny s dětmi a taky mimořádnou a dosud nevídanou originální květinovou expozici Láska v oblacích. Od 27. dubna do 1. května a od 4. do 8. května na viděnou u nás na rozkvetlém výstavišti.

Dalšími novinkami jsou Czech Drive a Košt vína v březnu. Přibližte prosím obě akce…

Czech Drive je událost, kterou pořádáme na základě pozitivní odezvy návštěvníků na akce zaměřené na motorismus. Bude to výstava opravdu zajímavých závodních, historických a soudobých vozidel a vůbec všeho, co má kola a motor. Součástí akce bude například beseda s jezdci Dakaru nebo gaming zóna se závodními simulátory.

Wedding and Fashion Show - svatební a módní veletrh na Výstavišti Kroměříž.
Svatební šaty, obleky i módní přehlídka. Kroměříž hostila svatební veletrh

No a košt vína, to je akce, kterou u nás na Hané lidem vlastně dlužíme. Jsme sice známí jako pěstitelé těch nejlepších surovin pro pivovarnictví, ale v těsném sousedství máme dobré přátele, pěstitele vinné révy ze Slovácka a špičková vína z Moravy budou ozdobou našeho koštu pro veřejnost. Prozradím, že v neděli 31.3. u nás bude jistojistě více než 500 vzorků k ochutnání. A najdou se i mimořádné speciality.

Motoristé se mohou těšit i na další akce. Zmíním například Grand Prix a Mercedesy na Výstavišti v srpnu…

V loňském roce jsme úspěšně představili řadu akcí pro fanoušky automobilismu a letos tomu nebude jinak. Francouzské krásky Bugatti vystřídají němečtí gentlemani značky Mercedes. Skvosty luxusní automobilky se představí od 17. do 25. srpna a chybět nebudou ani klenoty ze sbírky zlínského patriota a sběratele Ladislava Samohýla.

V kalendáři mě zaujal také poslední červencový víkend, kdy se koná akce nazvaná Americký sen. Jak bude tento sen vypadat v kroměřížském provedení?

Nemusíte jezdit do Texasu, abyste zažili pořádnou Ameriku. Americký sen je akce, která se inspiruje tím ikonickým ze Spojených států. Rodeo s kovboji, staré automobilové bouráky, monster trucky, burger fest, country/rock hudba a mnoho dalšího.

Které další akce by si v letošním roce návštěvníci neměli nechat ujít?

Máme dvě zásadní novinky, které jsou zaměřeny na všechny generace. Chutě Zlínského kraje, to bude výběr toho nejlepšího z našeho kraje. Vedle regionálních dobrot budou k vidění nejkrásnější turistické cíle, proběhne zde prezentace Vesnice roku a samozřejmě přehlídka rozmanitého folkloru. Vstupné bude v pátek a sobotu 17. a 18. května zdarma.

Další novinkou jsou 24. a 25. května Dny hasičů Zlínského kraje, což je setkání profesionálních a dobrovolných hasičů. Čeká nás výstava soudobé a historické techniky, ukázky činnosti, požární prevence. Chybět nebude ani požární sport a doprovodný kulturní program.